آکایران :وب سایت نیکو - رضا شمس: کارتوگرام جدید مؤسسه اینترنت آکسفورد (OII) تفاوت فاحش میان کشورهای کوچک توسعه یافته و کشورهای بزرگ درحال توسعه در میزان استفاده از اینترنت را به خوبی نشان می دهد.
,اینفوگرافی میزان مصرف اینترنت در کشورها کارتوگرام میزان استفاده از اینترنت,کارتوگرام,استفاده از اینترنت,دیدنی های امروز دیدنی های روزانه

آکاایران: اینفوگرافی میزان مصرف اینترنت در کشورهاکارتوگرام یک نقشه است که در آن بعضی از متغیرهای موضوعی جایگزین مساحت یا فاصله می شوند. درنتیجه هندسه یا فضای نقشه دچار اعوجاج می شود تا بتواند این اطلاعات جایگزین را به صورت بصری نمایش دهد. در این کارتوگرام نیز مساحت کشورها بر اساس تعداد کاربران اینترنت نسبت به کل جمعیت کشور، کوچک یا بزرگ و رنگ آن ها نیز کم یا زیاد شده است.
بنا به گزارش آکاایران : بیشترین میزان تغییرات به قاره آسیا مربوط می شود. چین با 40 تا 60 درصد کاربران اینترنت حدود سه چهارم خاک آسیا را فراگرفته است. روسیه دوسوم مساحت خود را از دست داده و از انگلستان کوچک تر شده است. در هند با سهم صفر تا 20 درصدی کاربران اینترنت تغییری در مساحت به وجود نیامده است.
غول های استفاده از اینترنت ژاپن، هلند، کره جنوبی، تایوان، امارات و پورتوریکو هستند. در اکثر کشورهای اروپایی 80 تا 100 درصد از شهروندان جزو کاربران اینترنت هستند؛ اما در ایتالیا، اسپانیا، پرتغال، ایرلند و برخی دیگر از کشورهای جنوبی، این میزان در حدود 60 تا 80 درصد است.
در برخی کشورهای آفریقایی نیز کمی رنگ به چشم می خورد. در نیجریه، سودان، کنیا، نیجر، مالی و بورکینافاسو 20 تا 40 درصد از شهروندان جزو کاربران اینترنت هستند. مصر، زیمباوه، مراکش و تونس در محدود 40 تا 60 درصدی قرار می گیرند.
کشورهایی که تعداد کاربران اینترنت در آن ها کمتر از 470 هزار نفر است از نقشه حذف شده اند.
این کارتوگرام با استفاده از اطلاعات بانک جهانی که از دهه میلادی ضریب نفوذ اینترنت در کشورهای مختلف را اندازه گیری کرده، تهیه شده است.

منبع :

اینفوگرافی میزان مصرف اینترنت در کشورها - دیدنی های امروز

تبلیغات