گیاهی که قاتل خفاش هاست +عکس - دیدنی های امروز

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد گیاهی که قاتل خفاش هاست +عکس ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته دیدنی های امروز از سایت گالری عکس آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکایران :وبسایت نوچه - آرزو مقدس: دانشمندان نوعی گیاه کوزه ای گوشتخوار را در برونئی کشف کرده اند که می تواند با استفاده از شیوه ای بی نظیر، خفاش ها را وادار کند در نزدیکی اش لانه سازی کنند. البته هدف اصلی این گیاه که Nepenthes Hemsleyana نام دارد، خوردن خفاش ها نیست بلکه از طریق مصرف کردن فضولات خفاش ها تغذیه می کند. به این ترتیب می توان این طور نتیجه گرفت که این گیاه موفق شده راهی برای برقراری ارتباط با این پرنده ی پستاندار بیابد و او را به طرف محل زندگی خود بکشاند.
گیاهی که قاتل خفاش هاست +عکس
,گیاهی که قاتل خفاش هاست +عکس گیاه,گوشتخوار,خفاش,دیدنی های امروز دیدنی های روزانه

آکاایران: گیاهی که قاتل خفاش هاست +عکساین مکانیسم شگفت انگیز با استفاده از ویژگی های بازتابی گیاه کار می کند و از طریق انعکاس امواج فراصوت تولید شده توسط خفاش ها، آن ها را فرا می خواند تا در سایه ی برگ هایش بخوابند. به این ترتیب این گیاهان از لحاظ صوتی از دیگر اجزا و بخش های تشکیل دهنده ی محیط جدا می شوند و خفاش ها قادر خواهند بود به آسانی آن ها را پیدا کنند و گیاهی را که به عنوان شریک خودشان می شناسند، از دیگر گیاهان مشابه اما فاقد بازتاب دهنده ی صوتی، تشخیص دهند.
,گیاهی که قاتل خفاش هاست +عکس گیاه,گوشتخوار,خفاش,دیدنی های امروز دیدنی های روزانه


بنا به گزارش آکاایران : بیشتر گیاهان کوزه ای از نوعی ماده ی لیز کننده برای جذب مورچه ها، موریانه ها و دیگر حشرات به سمت لبه ی برگ های شبیه به کوزه ی خود استفاده کرده و این حشرات سپس به داخل محفظه ای حاوی اسیدهای هضم کننده ی مرگبار سقوط می کنند. گفته می شود برخی از گونه های این گیاه می توانند در هر ساعت تا ۶۰۰۰ حشره را ببلعند. اما تیمی از محققین دریافتند که یک گونه ی خاص از این گیاهان که در جنگل های برونئی زندگی می کند، تنها با استفاده از فضولات خفاش ها به زندگی خود ادامه می دهد و نسبت به این که این گیاه چگونه خفاش ها را به سمت خود جذب می کند کنجکاو شدند.
گیاهان گوشتخوار به طور کلی توانسته اند معضل کمبود مواد غذایی را از طریق معکوس کردن «سیستم طبیعی» که در آن گیاهان توسط جانوران خورده می شوند، حل کنند. این سیستم حتی در مورد N. Hemsleyana یک تغییر جالب دیگر نیز پیدا کرده است: گرچه این گیاه بسیاری از ویژگی های جذب حشرات را از دست داده است اما گونه ای از جانوران را به سمت خود جذب می کند که می توانند بدون این که به طور مستقیم توسط گیاه هضم شوند، مواد مغذی را در اختیار آن قرار دهند.

منبع :

گیاهی که قاتل خفاش هاست +عکس گردآوری توسط بخش دیدنی های امروز دیدنی های روزانه سایت آکاایران
تبلیغات