خرید دفترچه داوینچی توسط بیل گیتس - دیدنی های امروز

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد خرید دفترچه داوینچی توسط بیل گیتس ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته دیدنی های امروز از سایت گالری عکس آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکایران :وبسایت زومیت: از بیل گیتس با عنوان یک خواننده ی مشتاق یاد می شود که کتابخانه شخصیش در خانه مملو از کتاب های کمیاب است که توسط یک فروشنده ی کتاب حرفه ای کتاب گلچین شده است. حالا او یکی از نسخه های خطی نوشته شده توسط لئوناردو دا وینچی را که پیش از این به قیمت ۳۰ میلیون دلار خریده بود برای بازدید عموم  به موزه های منتخب داده است.
خرید دفترچه داوینچی توسط بیل گیتس
,خرید دفترچه داوینچی توسط بیل گیتس بیل گیتس,دفترچه,لئوناردو داوینچی,دیدنی های امروز دیدنی های روزانه

آکاایران: خرید دفترچه داوینچی توسط بیل گیتسدر سال ۱۹۹۴، بیل گیتس Codex Leicester لئوناردو دا وینچی را خریداری کرد. نسخه ای که به قرن ۱۶ میلادی تعلق دارد. او در حراجی مورد نظر برای خرید این نسخه ی خطی ۳۰/۸ میلیون دلار پرداخت کرد. مبلغی که این کتاب را تبدیل به گران ترین کتابی کرده است که تابحال بفروش رسیده است.
بنا به گزارش آکاایران : بیل گیتس تابستان امسال  این کتاب را به موزه های منتخب قرض داده است. در حال حاضر این نسخه برای بازدید در Minneapolis Institute of Arts قرار دارد و در ۳۰ آگوست به موزه کارولینای شمالی آمریکا خواهد رفت.
این کتاب بین سال های ۱۵۰۶ تا ۱۵۱۰ نوشته شده  و ۷۲ صفحه دارد که دارای طرح ها، نمودارها و ایده های اولیه است که نیم نگاهی به ذهن دا وینچی را برای ما مهیا می سازد.
این نسخه خطی یکی از ۳۰ نسخه ی علمی است که کارشناسان معتقدند به دست دا وینچی نوشته شده است؛ ولی بسیاری این نسخه را مهم ترین نسخه به جا مانده از داوینچی می دانند.
متن Codex Leicester  به سبک مخصوص دا وینچی نوشته شده؛ یعنی به نظر می رسد که لغات باید از سمت راست به چپ خواند شوند. کلمه ها به زبان ایتالیایی قدیم نوشته شده اند که در نمایشگرهای لمسی که در موزه ها وجود دارد ترجمه آن ها آمده است.
متن این کتاب در مرحله اول بیشتر به تفکرات دا وینچی در مورد آب – جزر و مد، جریان های پیچشی و سدها- و ارتباط بین ماه، زمین و خورشید اختصاص دارد.
الکس بورتولت- مسئول نمایش این سند معتقد است:
    این یک سند ساده نیست که فرایندهای فکری دا وینچی را ثبت کرده باشد. در واقع سندی مملو از اطلاعات است که در آن دا وینچی ایده های خود را توسعه داده است.
طبق گزارش ها، بیل گیتس از بازدیدکنندگان این اثر تاریخی خواسته است تا درست مثل بازرسی ها که در فرودگاه ها انجام می شود، بازرسی شوند. او تصمیم دارد تا سالی یکبار این اثر را برای بازدید عمومی به نمایش بگذارد.

منبع :

خرید دفترچه داوینچی توسط بیل گیتس گردآوری توسط بخش دیدنی های امروز دیدنی های روزانه سایت آکاایران
تبلیغات