آکایران :خبرگزاری ایسنا: محققان کره ای نوعی فناوری انتقال نیروی بی سیم (WPT) ارائه داده اند که می تواند تلفن های همراه را از فاصله ای دور از منبع نیرو شارژ کند.
,شارژ تلفن همراه بدون پریز برق شارژ,تلفن همراه,WPT,دیدنی های امروز دیدنی های روزانه

آکاایران: شارژ تلفن همراه بدون پریز برق دانشمندان موسسه پیشرفته علم و فناوری کره (KAIST) این فرستنده را که درست مانند کاربرد وای فای برای اتصال به اینترنت عمل می کند، ارائه داده اند. این دستاورد نوآورانه امکان شارژ ابزارهای سیار را در هر مکان و در هر جهتی فراهم می کند، حتی چنانچه این ابزارها دور از منبع برق باشند. سامانه ابداعی، ابزارهای سیار را بدون نیاز به یک شارژر و به صورت خودکار درست مانند امکان اتصال به اینترنت در یک مکان مجهز به وای فای، شارژ می کند.
بنا به گزارش آکاایران :  این سیستم می تواند چندین ابزار را به صورت همزمان و در تمامی جهت ها تا فاصله نیم متری از منبع نیروی برق شارژ کند. تا پیش از این، فناوری های شارژکننده بی سیم دارای مشکلات کاربرد در فاصله کمتر از ۱۰ سانتی متر بودند و این که ابزار ها باید در یک مکان ثابت قرار می گرفتند. سیستم فرستنده جدید برای انسان ها ایمن است، با ابزار الکترونیکی دیگر سازگار است و دانشمندان مشکل مسافت کوتاه و همچنین وابستگی به جهت های شارژکردن را حل کرده اند.

منبع :

شارژ تلفن همراه بدون پریز برق - دیدنی های امروز

تبلیغات