وقتی چشمتان مانیتور می‌شود! +عکس
ایسنا: نمونه اولیه این لنز تماسی در نمایشگاه کالاهای مصرفی الکترونیک 2013 رونمایی شد، اما محققان شرکت Innovega‌ نسخه پیشرفته‌تری از این دستگاه را طراحی کرده‌اند.

سیستم iOptik از دو بخش لنز تماسی و عینک مخصوص تشکیل شده است؛ لنز تماسی، دستگاه‌ پیچیده‌ای محسوب شده و شامل فیلتر خارجی، فیلتر مرکزی و لنزهای صفحه نمایش است و عینک نیز مجهز به میکرو پروژکتورهایی است که انتقال داده‌ها بر روی لنزهای عینک را انجام می‌دهند.

هر لنز مجهز به میکرو فیلترهای نوری است که نور ساطع شده از عینک را به سمت وسط مردمک چشم هدایت می‌کند؛ بخش خارجی این لنز تماسی استاندارد مطابق نمره چشم کاربر طراحی می‌شود و فیلتر نوری، نور را بصورت مستقیم به چشم می‌تاباند.

بطور همزمان، نور از محیط اطراف به لبه لنز فرستاده شده و در این حالت شبکیه چشم، هر دو تصویر را بطور همزمان و متمرکز ثبت می‌کند؛ در این شرایط تجربه بصری مشابه مشاهده یک تلویزیون 240 اینچی در فاصله سه متری برای کاربر ایجاد می‌شود.

لنز تماسی جدید به کاربر اجازه می‌دهد اطلاعات دیجیتال مانند مسیر رانندگی یا تماس‌های تصویری را با وضوح تصویر بالا مشاهده کند.

این لنزها تنها با برنامه نرم‌افزاری iOptik و عینک مخصوص قابل استفاده هستند؛ همچنین سیستم، قابلیت کار با تلفن همراه هوشمند و دستگاه‌های بازی قابل حمل را نیز دارد.

محققان شرکت Innovega‌ قصد دارند هفته آینده از نسخه پیشرفته این سیستم رونمایی کنند.

,وقتی چشمتان مانیتور می‌شود! +عکس کره چشم,لنز تماسی,خواندنی ها و دیدنی ها

وقتی چشمتان مانیتور می‌شود!سیستم لنز تماسی iOptik

,وقتی چشمتان مانیتور می‌شود! +عکس کره چشم,لنز تماسی,خواندنی ها و دیدنی ها

عکس کره چشممشاهده اطلاعات مختلف بر صفحه نمایش مجازی
گردآوری توسط بخش خواندنی ها و دیدنی ها سایت آکاایران
تبلیغات