موفقیت و کارآفرینی به سبک مرغ کنتاکی!

موفقیت و کارآفرینی به سبک مرغ کنتاکی!

موفقیت و کارآفرینی به سبک مرغ کنتاکی! کنتاکی

آکاایران: موفقیت و کارآفرینی به سبک مرغ کنتاکی!

آکاایران:  

زمانی که شروع به فعالیت کرد، مرد بازنشسته ای بود که طرز سرخ کردن مرغ را می دانست ، همین و بس! او مالک رستوران کوچکی بود و چون مسیر بزرگراه اصلی را تغییر داده بودند، داشت ورشکست می شد. اولین چک تامین اجتماعی اش را که گرفت به این فکر افتاد که شاید بتواند از طریق فروش دستورالعمل سرخ کردن مرغ، پولی به دست آورد.

او مردی بود که فقط درباره ی انجام کارها فکر نمی کرد بلکه دست به عمل می زد. او به راه افتاد و هر دری را زد، به هر صاحب رستورانی، داستانش را می گفت: “من یک دستورالعمل عالی برای طبخ جوجه در اختیار دارم و فکر می کنم اگر از آن استفاده کنید، میزان فروش شما بالاتر خواهد رفت و می خواهم که درصدی از افزایش آن فروش را به من بدهید.”

البته خیلی ها به او خندیدند و گفتند: “راهت را بگیر و برو.” اما او مایوس نشد و به کارش ادامه داد. هر بار که صاحبان رستورانی، دست رد به سینه اش می زدند، به جای این که دلسرد و بدحال شود، به سرعت به این فکر می افتاد که دفعه بعد چگونه داستان خود را بیان کند که مؤثر واقع شود و نتیجه ی بهتری به دست آورد. او ۱۰۰۹ بار جواب رد شنید تا سرانجام یک نفر به او پاسخ مثبت داد.
او ۲ سال وقت صرف کرد و با اتومبیل کهنه خود، شهرهای کشورش را گشت. با همان لباس سفید آشپزی شب ها روی صندلی عقب اتومبیل خود می خوابید و هر روز صبح با این امید بیدار می شد که فکر خود را با فرد تازه ای در میان بگذارد.
به نظر شما چند نفر ممکن است در مدت ۲ سال، ۱۰۰۹ بار پاسخ منفی بشنوند و باز هم دست از تلاش برندارند؟! خیلی کم؛ به این دلیل که در دنیا فقط یک “سرهنگ ساندرس” وجود دارد.

اگر به موفق ترین مردان تاریخ بنگرید یک وجه مشترک در میان همه ی آنان پیدا می کنید، ” آنان از جواب رد نمی هراسند، پاسخ منفی را نمی پذیرند و اجازه نمی دهند هیچ عاملی، آنان را از عملی کردن نظرها و هدف هایشان باز دارد.”

اولین اقدام آقای ساندرس نصب تابلویی بر روی رستوران بود که بر آن نوشته بود در اینجا مرغ را درست درست می کنیم افرادی که رد می شدند، کنجکاوی می کردند امتحان کنند که مرغ را چگونه درست می کنند. آن ها راز پودر سوخاری را نمی دانستند همین تاثیر شگرف موجب شد امروز مرغ سوخاری کنتاکی در 120 کشور جهان نمایندگی داشته باشد.

سرهنگ ساندرس” شخصی بود که یک امپراطوری بزرگ که او را میلیونر کرد، بنا نهاد و عادت های غذایی ملتی را تغییر داد.

و حالا در این طرف جهان در ایران هم یک نفر عادات غذایی ملتش را تغییر داده و شیوه ای نوین برای طبخ مرغ یافته است.
علی سرجی متولد 1333، موسس شرکت تولیدکننده و بسته بندی مواد غذایی است که مدت 30 سال از تاسیس این شرکت، به عنوان یکی از کارآفرینان بزرگ کشور در بابلسر به حساب می آید.
وی در سال 1333، در یک خانواده متوسط از نظر مادی و مذهبی به دنیا آمد. از کودکی به کار با مواد غذایی علاقه مند بوده است. در رشته مکانیک ابزار، فوق دیپلم گرفته و پس از پایان خدمت سربازی در سال 1357 مغازه ای کوچک با کمک پدرش خرید. برای اولین بار در شهر بابل و در آن مغازه، پیتزا و مرغ سوخاری با آرد سوخاری کنتاکی آمریکایی فروخته است.
پس از مدتی تصمیم گرفته به جای استفاده از آرد سوخاری کنتاکی، با توجه به ذائقه ایرانی ها، با ادویه جات مختلف یک آرد سوخاری تولید کند. او با پشتکار فراوان و تلاش و کوشش توانسته به فرمولی دست یابد که بسیار مورد استقبال مشتریان قرار بگیرد. بعد از این که این آرد سوخاری منحصر به خودش را به بازار عرضه کرد، مشتریان بسیاری جذبش شدند.
جالب این است که بعد از این اتفاق، نماینده فروش کنتاکی در ایران وقتی مواد ساخته شده او را دید، با وی وارد مذاکره شد تا آن را بخرد و در کل کشور پخش کند، اما به گفته سرجی، موافقت نکرده و خودش به تنهایی به این کار اقدام کرد و موفقیت های زیادی دست یافت.

.

منبع : jazzaab.ir

گردآوری توسط بخش خواندنی ها و دیدنی ها سایت آکاایران
تبلیغات