آموزش ویرایش عکس با ابزارهای اینستاگرام - آکا
.
مجله همشهری دانستنیها - نگین نصیری: اینستاگرام 19
آموزش ویرایش عکس با ابزارهای اینستاگرام اینستاگرام,ابزارهای اینستاگرام,ویرایش عکس


طبیعی

AMARO,RISE,HUDSON,VALENCIA,SIERRA


با همه این اوصافی که گفتیم و تغییر سلیقه ها و نظریه ها، حواس تان باشد که هنوز هم ادیت های طبیعی تر بیشترین طرفدار را دارند. عکس هایی که با نور روز طبیعی گرفته شده اند بهترین نتیجه را می دهند. تقریبا پنج تا از آموزش ویرایش عکس با ابزارهای اینستاگرام اینستاگرام,ابزارهای اینستاگرام,ویرایش عکس


ویرایش به سبک حرفه ای ها

اینستاگرام در آپ دیت های چندماه اخیرش به جز فیلترهای معروف اش، 10 ابزار برای ویرایش دستی عکس ها اضافه کرد. با این کار شما می توانید خودتان سراغ نور و رنگ و کنتراست عکس های تان بروید و هر طور که می خواهید آنها را تغییر دهید. این ابزارها برای ویرایش طبیعی تر عکس ها مناسب تر هستند. حواستان باشد که می توانید از ترکیب این ابزارها و فیلترها به بهترین نتیجه برسید. برای ادیت کردن به این سبک باید وقت بیشتری صرف کنید.

ADJUST

این ابزار برای صاف کردن یا تغییر زاویه عکس است. می توانید عکس را کاملا یا 180 درجه در هر جهت بچرخانید. اگر هم موقع عکاسی حواستان نبوده و عکس کمی کج شده است می توانید آن را صاف کنید. گاهی چرخاندن عکس ها معنا و مفهوم عکس تان را تغییر می دهد و می توانید از آن در این جهت استفاده کنید.

BRIGHTNESS

این ابزار نور عکس شما را تغییر می دهد. می توانید آن را روشن تر یا تیره تر کنید. اگر در فضایی با نور زیاد عکس گرفته اید، کمی نور آن را کم کنید رنگ ها بهتر معلوم شوند.

CONTRAST

کنتراست همان تضادنوری است. یعنی اختلاف نور بین نورهای روشن و تیره را بیشتر می کند. به زبان دیگر روشن ها را روشن تر و تیره ها را تیره تر می کند. اگر هم آن را کم کنید اختلاف نوری را کم می کند و همه نورها را همسطح هم، بی رنگ تر و بی رمق تر می کند.

WARMTH

با این گزینه می توانید نور عکس تان را سردتر یا گرم تر کنید. تنظیم آن به زیباشدن عکس تان بسیار کمک می کند. اگر عکس تان نور زرد زیادی دارد، گرمی آن را کم کنید تا عکس طبیعی تر باشد. حواستان باشد، اگر بتوانید همه عکس های گالری تان را در یک سطح از گرمی یا سردی نگه دارید، نتیجه خوبی خواهیدگرفت.

SHARPEN

شارپنس، وضوح تصویر را بالا می برد. یعنی همه چیز را واضح تر می کند اگ ردر عکس تان یک لباس بافتنی باشد با این کار، بافت آن واضح تر نشان داده می شود. زیاد کردن این وضوح بافت عکس تان را به کلی تغییر می دهد و دانه هایی را روی آن می آورد که گاهی می توانید از آن هم برای ادیت عکس استفاده کنید.

دیگر ابزارها

SATURATION


این ابزار غلظت رنگ تان را جا به جا می کند. یعنی با زیاد کردن آن قرمزها را قرمزتر و زردها را زردتر می کنید و کم کردن آن هم عکس تان را به سمت عکس سیاه و سفید می برد و کم کم رنگ آن را از آن می گیرد.

HIGHLIGHTS

هایلایت، همان طور که از اسم اش هم معلوم است، بعضی از نقطه ها را مشخص تر می کند و این مشخص کردن را روی نقطه های نورانی عکس انجام می دهد. با این کار می توانید قسمت های نورانی عکس تان را نورانی تر یا تیره تر کنید.

VIGNETTE

این ابزار شبیه به یک قاب سیاه رنگ است. با زیاد کردن آن، گوشه های تصویر شروع به تیره شدن می کنند و سوژه ای که در وسط کادر قرار دارد، روشن تر به نظر می رسد و توجه بیشتری به آن جلب می شود. گاهی برای حذف چیزی در گوشه های کادر یا جلب توجه بیشتر سوژه اصلی در وسط کادر به کار می آید.

TILT SHIFT

ابزار هم برای محوکردن قسمتی از عکس استفاده می شود. می توانید آن را به صورت دایره ای یا خطی انتخاب کنید و بعد با دست آن را بزرگ تر یا کوچک تر کنید. با این کار می توانید وضوح قسمتی از تصویر را بیش تر کنید تا بیش تر به چشم بیاید. اگر از آن درست و به جا استفاده کنید می تواند کار همان عمق میدان در عکاسی با دوربین های حرفه ای را برای تان انجام دهد.

نکته:

کنتراست خودکار


این علامت هم به صورت خودکار کنتراست عکس را 50 درصد بالا می برد، ولی می توانید خودتان آن را روی هر عددی که می خواهید قرار دهید.

گردآوری اخبار آکانیوز

شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

ادیت کردن عکس ساختمان با فتوشاپ

گردآوری توسط بخش هنر عکاسی و فیلمبرداری سایت آکاایران
  • فال
  • بازار
  • تست هوش آنلاین
تبلیغات