آموزش عکاسی: نکات عکاسی در تولدها - آکا
.
لنزک: در نوجوانی یکی از مهم ترین روزهای سال روز
آموزش عکاسی: نکات عکاسی در تولدها عکاسی,تولد,آموزش عکاسی,هنر عکاسی و فیلمبرداری


کودکان سریع رشد می کنند. در آموزش عکاسی: نکات عکاسی در تولدها عکاسی,تولد,آموزش عکاسی,هنر عکاسی و فیلمبرداری


کودکان مملو از انرژی و بازیگوشی هستند، بخصوص در روز آموزش عکاسی: نکات عکاسی در تولدها عکاسی,تولد,آموزش عکاسی,هنر عکاسی و فیلمبرداری


هنگامی که کودکان در حال باز کردن کادوها و فوت کردن شمع روی کیک هستند این بهترین زمان برای عکاسی از نزدیک است، تعدادی عکس از بغل در حالی که فوکوس روی صورت کودک بگیرید، عمق میدان را کم کنید که بتوانید فکوس را از پس زمینه بگیرید. برای واضح بودن عکس ها سرعت شاتر خود را ۱/۱۶۰ ثانیه قرار دهید، ولی برای گرفتن عکس دودهای شمع باید تنظیمات ایزو خود را بالا ببرید، بخصوص اگر داخل منزل هستید و نور کم است.

4. گرامی داشتن خاطرات


آموزش عکاسی: نکات عکاسی در تولدها عکاسی,تولد,آموزش عکاسی,هنر عکاسی و فیلمبرداری


فقط روی کودکی که آموزش عکاسی: نکات عکاسی در تولدها عکاسی,تولد,آموزش عکاسی,هنر عکاسی و فیلمبرداری


کیک تولد و کودکی که تولد اوست تنها سوژه های شما نیستند، گرفتن عکس های اتفاقی از کودکان دیگر که برای مثال در حال خوردن کیک هستند می تواند سورپرایزی باشد. برای داشتن صورت کودک در کادر از لنز تله فوتو با قابلیت زوم استفاده کنید و دیافراگم خود را روی f/4 قرار دهید تا حواس پرت کن های پس زمینه مات شوند. سرعت شاتر خود را ۱/۱۲۵ ثانیه قرار دهید تا اجسام شارپ و واضح شوند و بیاد داشته باشید در عکس هایی که داخل منزل می گیرید از ایزو ۴۰۰ و یا بیشتر استفاده کنید. در این زمان شما سرعت شاتری به اندازه کافی سریع خواهید داشت. برای نورسنجی صورت کودک از حالت نورسنجی نقطه ای (spot metering) استفاده کنید.

تنظیمات پیشنهادی

در عکاسی تولد ها به دلیل این که بیشتر تولد ها داخل منزل انجام می شوند پس مطمئن شوید که ایزو حداقل ۴۰۰-۸۰۰ استفاده کنید و بیش تر از آن ایجاد نویز در عکس می کند. از یاد نبرید که سرعت شاتر حداقل ۱/۱۲۵ ثانیه برای داشتن عکسی واضح زمانی که کودکان در حال تکان خوردن می باشند مناسب است. فلش هم برای زمانی از صورت کودک عکس میگیرید استفاده کنید ولی محتاط باشید، استفاده بیش از حد از فلش باعث خشکی و غیر طبیعی شدن آن می شود.

ابزار پیشنهادی

تنوع در لنز دوربین برای تولد ها مفید است، لنز تله فوتو ۳۰۰mm به شما کمک می کند که پس زمینه ای ساده داشته باشید. یک لنز ۵۰mm استاندارد کاربرد های مختلفی داشته و عکس هایی واضح با پرسپکتیوی شبیه به چشم انسان ارائه می دهد. معمولا می توانید با لنز های ۵۰ میلییمتری عکس های کلوزآپ خوبی تهیه کنید.

جمع بندی


عکاسی در روز تولد کودکان بهترین راه برای ماندگار ساختن خاطراتشان است. رشد و تغیرات آنها بعد از گذشت چند سال که در عکس ها دیده می شود، بسیار حیرت آور است. نکته مهم در عکاسی از کودکان این است که اجازه دهید آنها آزاد باشند و در راحتی تمام کار های خود را انجام دهند.

گردآوری پرتال اکاایران
گردآوری توسط بخش هنر عکاسی و فیلمبرداری سایت آکاایران
  • فال
  • بازار
  • تست هوش آنلاین
تبلیغات