لوزان سویس

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد لوزان سویس ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته سویس از سایت گردشگری آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

لوزانجهان گردی ,جهانگردی ,دیدنی های جهان

میدان اروپا، میدانی در شهر لوزان.لوزان (به فرانسوی:‎Lausanne ‏) یکی از شهرهای بخش فرانسوی‌زبان کشور سوئیس است. این شهر در کناره دریاچه ژنو در باختر سوئیس و رودروی بخش اویان فرانسه قرار گرفته است. لوزان در حدود ۵۰ کیلومتری شمال خاوری ژنو جای دارد. این شهر مرکز کانتون وو (ایالت) و بخش لوزان است. مقر کمیته بین‌المللی المپیک در این شهر واقع شده است.


جهان گردی ,جهانگردی ,دیدنی های جهان


جمعیت این شهر در پایان سال ۲۰۰۷ برابر با ۱۲۹٬۲۷۳نفر بوده است.


دانستنی‌ها
لوزان بر روی سه تپه ساخته شده و به شهر «فراز و نشیب» معروف شده است. در فصل پاییز هر سال «بازار مکاره سوئیس غربی» در این شهر برپا می‌شود و از بسیاری از کشورها برای تماشای آن به لوزان می‌روند.


جهان گردی ,جهانگردی ,دیدنی های جهانجهان گردی ,جهانگردی ,دیدنی های جهان

آموزشگاه حرفه‌ای «انجمن مهمانخانه‌داری سوئیسی» که در سال ۱۸۹۳ تاسیس شده، در این شهر است
لوزان دارای دانشگاههای معتبر و معروفی بوده که بسیاری از پرنسس ها و شاهزاده ها در آن تحصیل نموده اند از نظر اهمیت لوزان سومین شهر سویس می باشد شهر لوزان بین ژنو و زوریخ قرار گرفته و مسیر بین آن از طریق زمینی دو ساعت راه بوده و دارای جاذبه های دیدنی منحصر به فرد در جهان می باشد.


جهان گردی ,جهانگردی ,دیدنی های جهان

کارخانه نستله سویس و دفاتر متعدد ان در شهر لوزان قرار داشته و علیرغم وجود کارخانجات متعدد بافت
زیبای طبیعی شهر لوزان سویس خیره کننده می باشد


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله لوزان سویس شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

لوزان سوئیس

لوزان سویس گردآوری توسط بخش سویس سایت آکاایران
zavaran
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات