فلورانس ایتالیا پاتوق عاشقان هنر معماری و فرهنگ - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد فلورانس ایتالیا پاتوق عاشقان هنر معماری و فرهنگ ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته ایتالیا از سایت گردشگری آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

 یکی از زیباترین و هنری ترین شهرهای دنیا، شهر فلورانس در ایتالیا است که مقصد گردشگری ایده آلی برای هر فردی است که به هنر، معماری و فرهنگ علاقمند است. حتی امروز، قرن ها پس از رنسانس ایتالیا، هنر در منطقه توسکانی ایتالیا، به خصوص در فلورانس، جاذبه اصلی محسوب می شود. به همین دلیل در اینجا به 10 جاذبه گردشگری اصلی فلورانس اشاره کرده ایم:

فلورانس ایتالیا پاتوق عاشقان هنر معماری و فرهنگ
پاتوق عاشقان هنر، معماری و فرهنگ - آکا

1. گالری اوفیتزی (Galleria degli Uffizi)

این گالری بسیار محبوب است و دلیل خوبی هم دارد. در این گالری، یکی از تأثیرگذارترین کلکسیون های هنر رنسانس در دنیا به نمایش گذاشته شده است. در این گالری، بازدیدکنندگان می توانند از نزدیک شاهکارهای بوتیچلی، داوینچی، میکل آنژ، رافائل و بسیاری از استادان ایتالیایی را مشاهده کنند.


پاتوق عاشقان هنر، معماری و فرهنگ - آکا

2. باسیلیکای سانتا ماریا دل فیوره (Basilica di Santa Maria del Fiore)

گنبد کلیسای دوئومو توسط برونلسکی طراحی شده است و یکی از پربازدیدترین معماری های ایتالیایی است. بعد از مسابقه ای که در سال 1419 توسط Arte della Lana برگزار شد، طراحی این گنبد، به عهده برونلسکی گذاشته شد. برونلسکی با کمک دوناتلو، این وظیفه را انجام داد.


پاتوق عاشقان هنر، معماری و فرهنگ - آکا

3. موزه ملی بارجلو (National Museum of the Bargello)

بارجلو در نزدیکی پیاتزا دلا سینیورا قرار دارد و بعضی از شگفت انگیزترین مجسمه های هنرمندان پیشرو دوره رنسانس را در خود جای داده است. آثار میکل آنژ، دوناتلو، آماناتی، باندینلی و دیگران، این موزه بزرگ را مزین کرده اند.


پاتوق عاشقان هنر، معماری و فرهنگ - آکا

4. آکادمیا (Accademia)

آکادمیا که محل نگهداری مجسمه داوود اثر میکل آنژ است یک مکان توریستی است که خیلی هم شلوغ می شود. البته باید دوربین عکاسی خود را بگذارید در هتل بماند، چون عکس برداری در این مکان ممنوع است. باید از قبل رزرواسیون انجام دهید و برای یکی از جذاب ترین تورهای ایتالیا، یک ساعت در صف بمانید.


پاتوق عاشقان هنر، معماری و فرهنگ - آکا

5. کاخ پیتی (Palazzo Pitti)

در کرانه جنوبی رود آرنو، کاخ پیتی محل نگهداری کلکسیون هنری خانواده مدیسی است. باغ های بوبولی هم جذابیت فراوانی در پشت این کاخ دارد که توصیه می کنیم از آن دیدن کنید.


پاتوق عاشقان هنر، معماری و فرهنگ - آکا

6. پونته وکیو (Ponte Vecchio)

تنها پلی که در جنگ جهانی دوم سالم ماند، قدیمی ترین پل فلورانس، یعنی پونته وکیو می باشد. این پل یکی از مقاصد گردشگران است زیرا چند فروشگاه جواهرات هم در نزدیکی آن قرار دارد.


پاتوق عاشقان هنر، معماری و فرهنگ - آکا

7. سانتا کروچه (Santa Croce)

در این مکان می توانید از آرامگاه های تاریخی مشهورترین و معتبرترین هنرمندان ایتالیا از جمله گالیله، میکل آنژ، ماکیاولی و دانته دیدن کنید.


پاتوق عاشقان هنر، معماری و فرهنگ - آکا

8. سان لورنزو (San Lorenzo)

بیش از 9 اثر از مجسمه های میکل آنژ را می توان در این کلیسا مشاهده کرد. نمای این کلیسا که هرگز تکمیل نشد، از بیرون کیفیت ناامیدکننده ای دارد. ولی از داخل، می توانید شکوه رنسانس را در آن بستایید.


پاتوق عاشقان هنر، معماری و فرهنگ - آکا

9. سانتا ماریا دل کارمینه (Santa Maria del Carmine)

این کلیسا به خاطر کلکسیون فرسکوهایی (نقاشی دیواری) از ماساچو و ماسولینو دا پانیکاله معروف است. همچنین نمازخانه برانکاچی و نمازخانه کورسینی هم در این کلیسا قرار دارند.


پاتوق عاشقان هنر، معماری و فرهنگ - آکا

10. پونته سانتا ترینیتا (Ponte Santa Trinita)

این پل که در نزدیکی سانتا ترینیتا قرار دارد، قدیمی ترین پل قوسی بیضوی در دنیاست و توسط فلورنتین، بارتولومیو آماناتی مشهور طراحی و ساخته شده است. پل اولیه توسط سربازان آلمانی در سال 1944 تخریب شد و سپس در سال 1958 با استفاده از سنگ های باقیمانده از پل قبلی، بازسازی شد.
bartarinha.ir
گردآوری جهان شناسی و گردشگری آکا

شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله فلورانس ایتالیا پاتوق عاشقان هنر معماری و فرهنگ شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

فضای داخلی کلیسا سانتا کروچه , فلورنس ایتالیا

فلورانس ایتالیا پاتوق عاشقان هنر معماری و فرهنگ گردآوری توسط بخش ایتالیا سایت آکاایران
zavaran
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات