یکی از زیباترین و هنری ترین شهرهای دنیا، شهر فلورانس در ایتالیا است که مقصد گردشگری ایده آلی برای هر فردی است که به هنر، معماری و فرهنگ علاقمند است. حتی امروز، قرن ها پس از رنسانس ایتالیا، هنر در منطقه توسکانی ایتالیا، به خصوص در فلورانس، جاذبه اصلی محسوب می شود. به همین دلیل در اینجا به 10 جاذبه گردشگری اصلی فلورانس اشاره کرده ایم:

فلورانس ایتالیا

1. گالری اوفیتزی (Galleria degli Uffizi)

این گالری بسیار محبوب است و دلیل خوبی هم دارد. در این گالری، یکی از تأثیرگذارترین کلکسیون های هنر رنسانس در دنیا به نمایش گذاشته شده است. در این گالری، بازدیدکنندگان می توانند از نزدیک شاهکارهای بوتیچلی، داوینچی، میکل آنژ، رافائل و بسیاری از استادان ایتالیایی را مشاهده کنند.


فلورانس ایتالیا

2. باسیلیکای سانتا ماریا دل فیوره (Basilica di Santa Maria del Fiore)

گنبد کلیسای دوئومو توسط برونلسکی طراحی شده است و یکی از پربازدیدترین معماری های ایتالیایی است. بعد از مسابقه ای که در سال 1419 توسط Arte della Lana برگزار شد، طراحی این گنبد، به عهده برونلسکی گذاشته شد. برونلسکی با کمک دوناتلو، این وظیفه را انجام داد.


فلورانس ایتالیا

3. موزه ملی بارجلو (National Museum of the Bargello)

بارجلو در نزدیکی پیاتزا دلا سینیورا قرار دارد و بعضی از شگفت انگیزترین مجسمه های هنرمندان پیشرو دوره رنسانس را در خود جای داده است. آثار میکل آنژ، دوناتلو، آماناتی، باندینلی و دیگران، این موزه بزرگ را مزین کرده اند.


فلورانس ایتالیا

4. آکادمیا (Accademia)

آکادمیا که محل نگهداری مجسمه داوود اثر میکل آنژ است یک مکان توریستی است که خیلی هم شلوغ می شود. البته باید دوربین عکاسی خود را بگذارید در هتل بماند، چون عکس برداری در این مکان ممنوع است. باید از قبل رزرواسیون انجام دهید و برای یکی از جذاب ترین تورهای ایتالیا، یک ساعت در صف بمانید.


فلورانس ایتالیا

5. کاخ پیتی (Palazzo Pitti)

در کرانه جنوبی رود آرنو، کاخ پیتی محل نگهداری کلکسیون هنری خانواده مدیسی است. باغ های بوبولی هم جذابیت فراوانی در پشت این کاخ دارد که توصیه می کنیم از آن دیدن کنید.


فلورانس ایتالیا

6. پونته وکیو (Ponte Vecchio)

تنها پلی که در جنگ جهانی دوم سالم ماند، قدیمی ترین پل فلورانس، یعنی پونته وکیو می باشد. این پل یکی از مقاصد گردشگران است زیرا چند فروشگاه جواهرات هم در نزدیکی آن قرار دارد.


فلورانس ایتالیا

7. سانتا کروچه (Santa Croce)

در این مکان می توانید از آرامگاه های تاریخی مشهورترین و معتبرترین هنرمندان ایتالیا از جمله گالیله، میکل آنژ، ماکیاولی و دانته دیدن کنید.


فلورانس ایتالیا

8. سان لورنزو (San Lorenzo)

بیش از 9 اثر از مجسمه های میکل آنژ را می توان در این کلیسا مشاهده کرد. نمای این کلیسا که هرگز تکمیل نشد، از بیرون کیفیت ناامیدکننده ای دارد. ولی از داخل، می توانید شکوه رنسانس را در آن بستایید.


فلورانس ایتالیا

9. سانتا ماریا دل کارمینه (Santa Maria del Carmine)

این کلیسا به خاطر کلکسیون فرسکوهایی (نقاشی دیواری) از ماساچو و ماسولینو دا پانیکاله معروف است. همچنین نمازخانه برانکاچی و نمازخانه کورسینی هم در این کلیسا قرار دارند.


فلورانس ایتالیا

10. پونته سانتا ترینیتا (Ponte Santa Trinita)

این پل که در نزدیکی سانتا ترینیتا قرار دارد، قدیمی ترین پل قوسی بیضوی در دنیاست و توسط فلورنتین، بارتولومیو آماناتی مشهور طراحی و ساخته شده است. پل اولیه توسط سربازان آلمانی در سال 1944 تخریب شد و سپس در سال 1958 با استفاده از سنگ های باقیمانده از پل قبلی، بازسازی شد.
bartarinha.ir
گردآوری جهان شناسی و گردشگری آکا

شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

فضای داخلی کلیسا سانتا کروچه , فلورنس ایتالیا

گردآوری توسط بخش ایتالیا سایت آکاایران
تبلیغات