بناهای قدیمی

موزه‌ها و بناهای قدیمی شهر میلان ایتالیاکاخ اسفورتسسکو
این کاخ آجری قرمز، در اصل برج ویسکونتی بوده که بعدها پادشاهی اسفورتسا آن را تصاحب می‌کند.

دوئومو
دوئومو، کلیسای جامع شهر میلان است که در میدان دلدوئومو واقع شده. این کلیسا که ساختنش بیش از پنج سده طول کشیده، امروزه چهارمین کلیسای بزرگ دنیاست.
سابق بر این در جای کنونی کلیسا، قصری بزرگ از زمان امپراتوری روم قرار داشت که ویرانه‌هایش بعد از یک آتش‌سوزی بزرگ در سال ١٠٧٥ میلادی یک گوشه بی‌استفاده افتاده بود تا این‌که در سال ۱۳۸۶ میلادی تصمیم گرفتند یک استفاده‌ای برایش بتراشند و بهترین کار هم به نظرشان این بود که یک کلیسا جایش بسازند.
ساختن کلیسا این‌قدر طول کشید که سال ١٨٠٥ میلادی، ناپلئون بناپارت دستور داد دیگر تمام‌اش کنند که آن‌جا تاج‌گذاری کنند. خرجش را هم از خزانه‌ی دولت فرانسه داد و در عوض، ایتالیایی‌ها یک مجسمه‌ی بزرگ از خودش را روی یکی از مناره‌ها گذاشتند. ناپلئون همان‌جا بود که به اسم پادشاه ایتالیا تاج‌گذاری کرد، اما نفهمید چه کلاهی سرش رفته؛ ساختن مناره‌ها و طاق‌های این کلیسا در سال‌های بعدی هم ادامه پیدا کرد. نیمه‌ی اول قرن بیستم را هم به تمام کردن ریزه‌کاری‌هایش پرداختند. تاریخ رسمی پایان ساخت این کلیسا را زده‌اند ششم ژانویه‌ی سال ١٩٦٥. هر چند که هنوز هم یک قسمت‌هایی را می‌بینید که همان‌طوری ناقص مانده‌اند.
ارتفاع این ساختمان ١٥٧ متر است ، از آجر ساخته شده و نمای مرمری دارد. می‌گویند که ساختمانش را هم از روی مسجد بی‌بی خانم سمرقند ساخته‌اند؛ اما خوب، از این شایعه‌ها پشت سر خیلی‌ها هست.

وقت دیدن دوئومو، یادتان نرود که به این‌ها هم سری بزنید:
- تعمیدگاه سن جووانی
قدمت این تعمیدگاه، به ابتدای تاریخ مسیحیت برمی‌گردد. برای وارد شدن به این محوطه، می‌توانید از پلکان عمودی نزدیک ورودی اصلی بالا بروید.

- گنج
ورودی سرداب کلیسا رایگان است و اشیایی به جا مانده از سن کارلو بورومئو را در جعبه‌ای شیشه‌ای برای نمایش گذاشته‌اند. بیرون آن‌جا هم مجموعه‌ای کوچک حاوی ظروف آیینی قرار داده‌اند.

- بام کلیسای جامع
برای دیدن نمایی از جنگل مناره‌ها و سرمناره‌ها در هوایی پاک، می‌توانید از پلکان ١٦٥ پله‌ای یا آسانسور کلیسای جامع بالا بروید تا از بام کلیسای جامع سر درآورید.

- موزه‌ی دوئومو
برای آشنایی بیشتر با کلیسای جامع، می‌توانید از موزه‌ی دوئومو هم دیدن کنید.

نگارخانه‌ی ویتوریو امانوئله‌ی دوم
ورودی نگارخانه‌ی ویتوریو امانوئله‌ی دوم، در جناح شمالی میدان دوئومو است. هتل تاون‌هاوس، دومین هتل هفت ستاره‌ی جهان، در داخل این نگارخانه قرار دارد.

کلیسای سنتا ماریا دله گرتسیه
این کلیسا، در مجاورت تالار ناهارخوری چناکولو وینچیانو که نقاشی دیواری مشهوری دارد، قرار گرفته است.

پیناکوتکا (نگارخانه)‌ی میلانی
نگارخانه‌ی هنری پیناکوتکا امبروزیانا داخل مجموعه‌ی کتاب‌خانه‌ی میلان که در سال ١٦٠٩ ساخته شده، قرار گرفته است.

زورق


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

میلان باروش , مناطق میلان

گردآوری توسط بخش ایتالیا سایت آکاایران
تبلیغات