نوردراین-وستفالن آلمان - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد نوردراین-وستفالن آلمان ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته آلمان از سایت گردشگری آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

نوردراین-وستفالن

ایالت نوردراین-وستفالن (به آلمانی: Nordrhein-Westfalen به‌اختصار NRW) در غرب آلمان واقع شده، مساحت آن ۳۴۰۸۰ کیلومتر مربع و جمعیت آن ۱۸ میلیون نفر است. مرکز این ایالت دوسلدورف و بزرگ‌ترین شهر آن کلن است. نوردراین-وستفالن از شمال به‌ ایالت نیدرزاکسن، از شرق به ایالت هسن، از جنوب به‌ راینلاند-فالتز و از مغرب به‌هلند و بلژیک محدود است.


وضعیت جغرافیایی

ساخت جغرافیایی این ایالت در منطقهٔ شمالی از صفحات پست، و در جنوب پوشیده از جنگل که شامل مناطق زاورلاند، برگیشس لاند و زیگرلاند است. کوه‌های این منطقه از ۵۰۰ تا ۸۰۰ متر از سطح دریا ارتفاع دارد. در مرکز این ایالت منطقهٔ رور‌(Ruhrgebiet) واقع شده که در شمال این منطقه، شهرهای: بوتروپ، گلزن‌کیرشن، هرنه، و رِکلینگهاوزن قرار دارند. در مرکز آن، شهرهای: دورتموند، هام و هاگن و در شرق آن بوخوم، اسن، ابرهاوزن و مولهایم قرار گرفته است. دویسبورگ و مورز در غرب منطقهٔ رور قرار دارند. دیگر شهرهای بزرگ این ایالت عبارت‌اند از: مونستر در شمال، بیلفلد و پادربورن در شرق، کلن، بن، لورکوزن، برگیش گلادباخ، آخن، مونشن‌گلادباخ، کرفلد، ووپرتال، زولینگن و دوسلدورف در غرب و جنوب غربی این ایالت قرار دارند.


تقسیمات جغرافیایی

این ایالت به ‌سه بخش عمده تقسیم شده است: نوردراین‌(Nordrhein)که بخش شمالی راین‌لاند است، وستفالن‌(Westfalen) و لیپه ‌(Lippe) که در سال۱۹۴۷ به‌این ایالت ملحق شد. این سه بخش عمده به ‌بخش‌های کوچک‌تری نیز تقسیم شده‌اند:

* راین‌لاند
o برگیشس لاند - آیفل - آخن -نیدرراین - راین‌شینه - کلن/ بن
* وستفالن
o مونستر لاند - میندن-راونزبرگ - هوخ‌شتیفت پادربورن - زاورلاند - تکلنبورگ
* لیپه - لیپر لاند
* نواحی خاص و مشترک در تقسیمات فوق
o منطقهٔ رور که قسمتی از آن در راین‌لاند، و قسمت ِ دیگر ِ آن در وستفالن واقع است.
o وستفالن شرقی - لیپه، به‌اختصار (OWL)، شامل ناحیه حکومتی دتمولد و بخش میندن-راونزبرگ، که هوخشتیفت پادربورن و ناحیه لیپه را دربر می‌گیرد.


کوه‌های ایالت

* لانگن‌برگ ، ۸۴۳٫۱ متر
* کالر آستن ، ۸۴۱ متر
* کلمنزبرگ ، ۸۳۸ متر
* هوپرکپف ، ۸۳۱ متر
* هوناو ، ۸۱۷٫۶ متر
* سیگن هله ، ۸۱۵٫۵ متر


منبع:ویکی پدیا


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله نوردراین-وستفالن آلمان شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

ووپرتال المان

نوردراین-وستفالن آلمان گردآوری توسط بخش آلمان سایت آکاایران
zavaran
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات