آکاایران به نقل از برترین ها : استخرهای سنتی در دنیا دیگر جاذبه خود را از دست داده‌اند و طرفداری ندارند. این در حالی است که استخرهای تفریحی با امکانات مختلف با انواع سرسره‌های آبی مهیج به‌سرعت افزایش می‌یابند. این مساله در آلمان نیز بسیار به سرعت در حال رشد است. در این مطلب مهیج‌ترین سرسره‌های آبی این کشور را برایتان معرفی کرده ایم.

پلاتن‌برگ

در سال ۲۰۰۸ استخر تفریحی شهر پلاتن‌برگ در منطقه زاورلند آلمان به سرسره‌ای مارپیچ و عظیم مجهز شد. این سرسره از ارتفاعی ۱۲ متری آغاز می‌شود و پس از طی مسافتی ۸۰ متری به آب می‌رسد. طی این مسیر حدود ۱۰ ثانیه طول می‌کشد. سرعت افراد به‌ویژه در مرحله نخستین سرسره حدود ۶۵ کیلومتر در ساعت است. تفریح و استراحت در استخرهای آلمان تنها به لذت استفاده از سرسره‌های مهیج محدود نمی‌شود. در برخی از استخرهای آلمان فضای سبز برای آفتاب گرفتن شهروندان ایجاد شده است.

مهیج‌ترین سرسره‌های آبی در آلمان - آکا


سقوط آزاد کنترل شده

استخر تفریحی "گالکسی اِردینگ" در ایالت بایرن آلمان تنوع سرسره‌ها را به اوج خود رسانده است. ۲۰ سرسره در ابعاد مختلف مسیری ۳۶۰ متری را می‌پیمایند. در این میان سرسره "کامی‌کاتسه" که به صورت تقریبا عمودی‌ ارتفاعی ۳۴ متری را می‌پیماید، در ارتباط با سقوط آزاد کنترل شده در سراسر این کشور بی‌نظیر است

مهیج‌ترین سرسره‌های آبی در آلمان - آکا


آکوالند

بیشتر استخرهای تفریحی در آلمان را شرکت‌های خصوصی در اختیار مردم قرار می‌دهند. آنها دست‌شان در امور تفریحی بازتر از بخش دولتی است. "آکوالند" در شهر کلن آلمان همواره به مدرنیزه کردن استخر تفریحی خود مشغول است. اکنون چندین سرسره در ابعاد گوناگون در این استخر تفریحی قرار دارد. به این ترتیب هم علاقمندان به سرسره‌ای عادی و هم علاقمندان به سرسره‌های پرهیجان به خواست خود می‌رسند.

مهیج‌ترین سرسره‌های آبی در آلمان - آکا


طعم ترس در شهر کلن

در "آکوالند" شهر کلن آلمان می‌توان با استفاده از یک سرسره‌ ویژه طعم واقعی ترس را چشید. افرادی که علاقمند به این سرسره هستند در کابینی می‌ایستند. پس از پایان شمارش معکوس به ناگهان سطح زیر پای آنها با صدایی مهیب بازمی‌شود و شخص با سرعتی غریب سقوط می‌کند تا به سطح آب برخورد کند. سرسره‌های مهیج عملا به بخش عمیق استخرها منتهی می‌شوند و افراد می‌توانند هیجان ناشی از چرخش و سرعت سرسره‌ها را در آب استخر فرو بنشانند.

مهیج‌ترین سرسره‌های آبی در آلمان - آکا


سرسره ۱۱۰ متری

معمولا ساختار سرسره‌های استخرهای تفریحی چنین است که از سطحی بالا آغاز می‌شود و به سطح آب می‌رسد. در استخر تفریحی شهر آخن آلمان وضعیت به گونه‌ای دیگر است. این سرسره به دفعات پس از طی یک سرپائینی به یک سربالایی منتهی می‌شود. این سرسره به خاطر طول ۱۱۰ متری‌اش بسیار دلچسب است.

مهیج‌ترین سرسره‌های آبی در آلمان - آکا


مسابقات سرسره

استخر تفریحی شهر نورنبرگ آلمان به گونه‌ای دیگر ساخته شده است. سه ‌سرسره در کنار هم امکان مسابقه‌ای را برای سه شرکت‌کننده مهیا کرده‌اند. هرکدام از سه شرکت‌کننده در این مسابقه که با سرعت بیشتری فاصله ۲۰۰ متری این سرسره را تا سطح آب بپیماید مقام اول را به درست می‌آورد.

مهیج‌ترین سرسره‌های آبی در آلمان - آکا


تروپیکال آیلند

به علاقمندان به آب و تفریحات تابستانی در استخر تفریحی "تروپیکال آیلند" در شهر براند آلمان احساس بودن در آب و هوای منطقه کارائیب دست می‌دهد. در این استخر تفریحی ساحلی شنی در کنار درختان مناطق حاره و کلبه‌های ساخته شده از بامبوس در کنار عکس‌های عظیمی از مناطق گرمسیر، احساسی واقعی از بودن در این منطقه جغرافیایی را به علاقمندان منتقل می‌کند. همه‌روزه بیش از 5 هزار نفر از این استخر تفریحی دیدن می‌کنند.

مهیج‌ترین سرسره‌های آبی در آلمان - آکا


سرعت ۷۰ کیلومتر در ساعت در تروپیکال آیلند

در تروپیکال آیلند بلندترین و پرسرعت‌ترین سرسره تفریحی قرار دارد. علاقمندان در ارتفاع ۲۵ متری زمین به درون لوله سرسره می‌روند. پس از سقوطی پرسرعت نوبت پیچ‌های سریع می‌رسد. شرایطی که فقط برای علاقمندان پرسابقه سرسره‌ها درنظر گرفته شده است.

مهیج‌ترین سرسره‌های آبی در آلمان - آکا


سرسره‌های قیف مانند

شمار سرسره‌های قیف‌مانند در استخرهای تفریحی آلمان زیاد نیستند. یکی از آنها در منطقه "نوی‌زس" در نزدیکی شهر آوگسبورگ قرار دارد. در ابتدای سرسره به تدریج سرعت افزایش می‌یابد و بعد شخص به فضایی شبیه به قیف وارد می‌شود. آنجا پس از دو تا سه دور چرخیدن به درون آب پرتاب می‌شود.

مهیج‌ترین سرسره‌های آبی در آلمان - آکا


فیلدورادو

سرسره‌ها در استخر تفریحی فیلدورادو در شهر فیلدراشتات در ایالت بادن وورتمبرگ آلمان به شکلی ساخته شده‌اند که علاقمندان احساسی شبیه ورزش زمستانی پرش با اسکی داشته باشند. علاقمندان در انتهای سرسره تا چهار متر در هوا پرواز می‌کنند.

مهیج‌ترین سرسره‌های آبی در آلمان - آکا


واتر پلی‌هاوس

کودکان نیز می‌توانند خود را برای استفاده از سرسره‌‌های تفریحی آماده کنند. استخر تفریحی "واتر پلی‌هاوس" در سواحل دریای بالتیک آلمان سرسره‌هایی با رنگ‌های شاد برای کودکان ساخته است. در فواصل زمانی مشخص سطل‌های بزرگ پراز آب از سقف واژگون شده و آب به درون سرسره‌ها می‌ریزد. این عمل در کنار وحشت اولیه از ریزش آب، به افزایش سرعت در سرسره‌ها کمک می‌کند.

مهیج‌ترین سرسره‌های آبی در آلمان - آکا


گردآوری جهان شناسی آکاایران
گردآوری توسط بخش آلمان سایت آکاایران
تبلیغات