<div class="catalog-item">
نیس فرانسه

رفت و آمد در شهر نیس فرانسهخطوط اتوبوس نیس همه‌ی شهر را پوشش می‌دهند. نه تنها مردم عادی برای رفت و آمد روزانه از این اتوبوس‌ها استفاده می‌کنند، بلکه مسیرهایشان برای گردشگران هم مناسب است. برنامه‌ی حرکت اتوبوس‌ها را می‌توانید در اولین ایستگاه هر خط پیدا کنید. زمان تقریبی رسیدن به هر ایستگاه را هم در این برنامه نوشته‌اند، اما خیلی دقیق نیست و اگر باید در زمان معین به جای خاصی مثل فرودگاه یا ایستگاه قطار برسید، بهتر است هم زودتر حرکت کنید و هم از افراد محلی زمان دقیق رسیدن به آن‌جا را بپرسید.

تراموای نیس در سال ٢٠٠٧ افتتاح شده و در طول مسیرش از ایستگاه قطار، ترمینال اتوبوس، مرکز شهر و دانشگاه می‌گذرد، اما هدف اصلی‌اش انتقال کارمندان و ساکنان حومه به مرکز شهر است و برای توریست‌ها امکانات خاصی ندارد. بلیت تراموا شبیه بلیت اتوبوس است، اما به جای راننده، باید آن را از دستگاه‌های موجود در ایستگاه تراموا بخرید.

پیدا کردن تاکسی در نیس همیشه کار آسانی نیست و گاهی باید به رانندگانی که کرایه‌ی گران‌تر از معمول می‌خواهند اکتفا کرد. با این که تاکسی‌های شهر ثبت شده و مجوز دارند، بعضی از رانندگان بدشان نمی‌آید سر توریست‌ها کلاه بگذارند؛ بنابراین یا قبل از سوار شدن با راننده روی قیمت توافق کنید، یا حواستان به تاکسی‌متر باشد.

از سال ٢٠٠٩ در نیس ایستگاه‌های کرایه‌ی دوچرخه بر پا کرده‌اند که وِلُ بلُ نامیده می‌شوند.

زورق


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

دانستنی های نیس

گردآوری توسط بخش فرانسه سایت آکاایران
تبلیغات