بندر مارسی فرانسه

رفت و آمد در بندر مارسی فرانسهخط‌های اتوبوس مارسی با این که تقریباً تمام شهر را پوشش می‌دهند، خیلی مرتب و منظم نیستند و کم پیش نمی‌آید که دیرتر یا زودتر از وقتی که باید، به ایستگاه برسند. مترو کمک می‌کند خیلی سریع از این سر شهر به آن سرش بروید و تراموا که در سال ٢٠٠٧ راه افتاده هم امروزه همچنان در حال گسترش است.
بلیت‌های اتوبوس و مترو را می‌توانید در کافه‌ها، ایستگاه‌های مترو و یا موقع سوار شدن به اتوبوس تهیه کنید. بلیت‌های چندسفره، که به کارت لیبرته معروفند و در اتوبوس‌ها فروخته نمی‌شوند، مثل ایران به‌صرفه‌ترند و بلیت‌های روزانه یا کارت ژورنه هم دارند. مترو روزهای جمعه، شنبه و یکشنبه تا نیم ساعت بعد از نیمه شب کار می‌کند، اما در روزهای دیگر ساعت ١٠:٣٠ شب ایستگاه‌ها تعطیل می‌شوند. در عوض، بعضی از اتوبوس‌ها شب‌ها هم کار می‌کنند. برنامه و مسیرهای وسایل حمل و نقل عمومی مارسی را می‌توانید در وب‌سایت زیر پیدا کنید.

کلاً سعی کنید در مارسی زیاد از ماشین شخصی استفاده نکنید. خیابان‌های شهر تنگ و یک‌طرفه هستند و ترافیکش هم وضع خوبی ندارد. مخصوصاً که پارک کردن هم محدودیتی ندارد و مردم هر جا که بشود، حتی دوبله پارک می‌کنند.

مواظب راننده تاکسی‌های رِند مارسی باشید که گاهی کرایه را تا دو برابر بیشتر می‌گیرند. اگر فکر کردید راننده دارد سرتان کلاه می‌گذارد، شماره‌ی راننده تاکسی را که معمولاً روی شیشه‌ی عقب ماشین زده‌اند بردارید و به دفتر گردشگری بروید. وکیل‌های آن‌جا هم می‌توانند کمک کنند پولتان را پس بگیرید و هم درس عبرتی به راننده می‌دهند.

زورق

گردآوری توسط بخش فرانسه سایت آکاایران
تبلیغات