پارک‌ها و فضاهای طبیعی پاریس - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد پارک‌ها و فضاهای طبیعی پاریس ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته فرانسه از سایت گردشگری آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

پارک‌ها و فضاهای طبیعی پاریس
پارک‌ها و فضاهای طبیعی

پارک‌ها و فضاهای طبیعی پاریسباغ‌های تروکادرو
باغ‌های تروکادرو فضاهای بازی هستند که در منطقه‌ی شانزدهم پاریس واقع شده‌اند و از سمت شمال غربی به کاخ شایو و از جنوب شرقی به رود سن و پل ایِنا می‌رسند. سبک باغ انگلیسی است و با آبنمایی بسیار زیبا و مجسمه‌های مرمری دیدنی تزئین شده است.
بخش شرقی باغ‌های تروکادرو، نوترین آکواریوم اروپا با ٥٠٠ گونه از آبزیان، در فضایی به مساحت ٣٥٠٠ متر مربع ساخته شده است.

باغ تویلری
تویلری در اصل یکی از کاخ‌های سلطنتی کشور فرانسه در حاشیه‌ی رود سن بود که در سال ١٨٧١ تخریب شد.
دستور ساخت کاخ را در سال ١٥٥٩، کاترین دو مدیچی به معمار برجسته، فیلیبرت دولورم داد. تویلری در فرانسه به معنای کوره‌ی آجرپزی است؛ و چون قبل از ساخت کاخ در این محل کوره‌های آجرپزی فعالیت می‌کردند، این اسم را رویش گذاشتند.
کاخ تویلری در ابتدا فقط ساختمان‌هایی کم‌عرض با سقف‌هایی بلند، یک حیاط بزرگ و دو حیاط کوچک داشت. بعدها، در سده‌ی هفدهم میلادی، آندره لو نوتر - که طراح فضای سبز لویی چهاردهم بود و باغ دهکده‌ی ویکنت و ورسای را هم او ساخته- باغچه‌ها و باغ زیبایی را برای کاخ طراحی کرد و ساختمان‌های کاخ را هم توسعه دادند، طوری که ضلع جنوب شرقی تویلری به کاخ لوور متصل شد. باغ‌های زیبای تویلری، امروزه هم محل رفت و آمد و گردش پاریسی‌هاست.

باغ لوکزامبورگ
هوا که آفتابی شود، پاریسی‌ها از هر سن و سالی به این باغ ٢٣ هکتاری سرازیر می‌شوند.
در باغ لوکزامبورگ، تورهای همراه با راهنما هم ترتیب می‌دهند که شنبه‌ها ساعت ١٠:٣٠ صبح برنامه‌ی بازدیدشان را شروع می‌کنند، اما باید از سه‌شنبه‌ی قبل‌اش جا رزرو کرد.
موزه‌ی لوکزامبورگ را اواخر سده‌ی نوزدهم و در نارنجستان کاخ لوکزامبورگ، به عنوان فضایی نمایشگاهی برای هنرمندان ساخته‌اند.

 

زورق

پارک‌ها و فضاهای طبیعی پاریس گردآوری توسط بخش فرانسه سایت آکاایران
zavaran
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات