مدل و شکل غذای فضانوردان را ببینید ! عکس
مدل و شکل غذای فضانوردان را ببینید ! عکس

مدل و شکل غذای فضانوردان را ببینید ! عکسمدل و شکل غذای فضانوردان را ببینید ! عکس

آکاایران: مدل و شکل غذای فضانوردان را ببینید ! عکس

آکاایران: غذای فضانوردان را تا حالا دیده بودید؟ یکی از هیجان انگیز و جالب ترین  تحقیقات علمی در جهان فضانوردی است که بسیاری از مردم علاقمند هستند تمام جزئیات یک فضا نورد و فعالیت های آن ها  را بدانند و ببیند

غذای فضانوردان چه شکلی است؟

حتما غذاهای لقمه ای  (Food Bar) را دیده اید. خوراکی هایی که فضای بسیار کمی به خودشان اختصاص می دهند و تمام نیاز مصرف کننده را هم برطرف می کنند. حالا قرار است از همین نوع خوراکی ها برای فضانوردان هم استفاده شود.

فضانوردانی که تا چند وقت دیگر از طریق کپسول فضایی Orion به کره ی ماه می روند از این مدل خوراکی ها استفاده خواهند کرد. غذاهای لقمه ای فضانوردان کالری مورد نیاز بدن آن ها را تامین می کنند.

مدل و شکل غذای فضانوردان را ببینید ! عکس

البته غذاهایی که در ایستگاه فضایی بین المللی به فضانوردان داده می شود از خوراکی های کپسول فضایی Orion بهترند. در ایستگاه فضایی بین المللی غذاهای تازه تر، نوشیدنی و ۲۰۰ نوع خوردنی مختلف وجود دارد؛ اما چون Orion فضای کمتری دارد باید از خوراکی های جمع و جورتری در آن استفاده کرد.

مدل و شکل غذای فضانوردان را ببینید ! عکس

غذاهای لقمه ای فضانوردان نیاز به نگهداری خاصی ندارند و آن قدری کالری دارند که رژیم غذایی فضانوردان را خراب نکنند. همچنین دور ریز این خوراکی ها بسیار کم است و حمل آن ها هم خیلی آسان خواهد بود. البته ناسا برای درست کردن چنین خوراکی هایی از دانشمندان و محققان مختلف استفاده کرده تا بتوانند غذاهایی درست کنند که از نظر مزه و تامین کالری مورد نیاز فضانوردان مناسب باشند.

بیشتر ببینید و بخوانید ???


.

منبع : nazweb.ir

تبلیغات