عینک هوشمند اپل دارای نمایشگر سبک و کوچک
عینک هوشمند اپل دارای نمایشگر سبک و کوچک

عینک هوشمند اپل دارای نمایشگر سبک و کوچکعینک هوشمند

آکاایران: عینک هوشمند اپل دارای نمایشگر سبک و کوچک

آکاایران: اینکه شرکت اپل مشغول توسعه سخت افزار واقعیت افزوده در مقر اصلی کوپرتینویی خود می باشد، یک رمز و راز نیست و بسیاری از آن آگاه هستند. پیشتر تیم کوک مدیرعامل کمپانی به علاقه اپل برای فعالیت در زمینه واقعیت افزوده اشاره کرده است و تاکنون نیز گزارش های متعددی پیرامون این مسئله به بیرون درز کرده است.

تیم کوک اخیرا بیان داشت که اپل می خواهد در آینده عینک هوشمند واقعیت افزوده یا هدستی در این زمینه معرفی کرده و عرضه دارد. از این رو جای تعجبی نیست بزودی چنین محصولی را از برند کوپرتینویی شاهد باشیم زیرا می توان انتظارات بسیاری درباره آن داشت. تیم کوک بیان داشت در حال حاضر فناوری یا دستگاهی وجود نداشته تا به خوبی بتواند واقعیت افزوده را در اختیار افراد و مخاطب قرار دهد. از این رو اپل می خواهد دست به کار شده و به عنوان یک شرکت بزرگ فناوری قدم بزرگی بردارد. شرکت تصمیم داشته بازنگری درباره این عرصه داشته باشد تا تنها با موانع مقابله ای کند بلکه به خوبی هدف را برای خود ممکن سازد.

به تازگی پتنت یا همان اختراعی از اپل در مرکز ثبت علائم تجاری ایالات متحده به ثبت رسیده که به چنین محصولی از کوپرتینویی ها اشاره دارد. این یعنی بزودی می توان شاهد اولین عینک هوشمند واقعیت افزوده شرکت کوپرتینویی بود. پیشتر نیز گزارش هایی در این رابطه منتشر شد و حال شاهد به واقعیت تبدیل شدن آن هستیم و کوپرتینویی ها بزودی می خواهند این موضوع را به حقیقت تبدیل کنند.

تاکنون اپل در زمینه عینک هوشمند واقعیت افزوده پتنت های مختلفی به ثبت رسانده و نخستین بار نیست که چنین پتنتی را به ثبت می رساند. اپل یک شرکت بزرگ فناوری بوده و هر سال محصولات نوین و نوآورانه ای را معرفی می کند تا موجب جلب توجه طرفداران شده و از فروش بالایی بهره ببرد. در حالی که پتنت اطلاعات دقیق و نام دستگاه را فاش نمی کند، اپل در خلاصه توضیحات خود می نویسد که اگر دستگاه صفحه نمایش بزرگ و وزن بالا داشته باشد، خسته کننده است. اپل سنسورهای مختلفی را در عینک هوشمندش تعبیه کرده تا تجربه کاربری راحتی فراهم آورد و در مقایسه با سایر دستگاه ها وزن کمتر و ابعاد کوچک تری داشته باشد. هدف اپل از به کارگیری این نوع عینک به عنوان یک لنز آینه ای بوده که موجب ترکیب آینه و لنزها به شکل منحنی می شود و سیستم انعکاس واحدی مجهز است.

عینک هوشمند اپل دارای نمایشگر سبک و کوچک

عینک واقعیت افزوده

با استفاده از این روش اپل می تواند لنز موجود در عینک هوشمند خود را برای هدست های VR آینده به ارمغان آورد. تا بتوان تصاویر را به سادگی بزرگنمایی کرد و با کیفیت مطلوبی مشاهده نمود. این امر حتی کاهش وزنی در پیش داشته و از ابعاد دستگاه خواهد کاست بنابراین چه بهتر است طرح موردنظر به کار گرفته شود. همانطور که بیشتر پتنت ها یک ایده اولیه هستند و مشخص نیستند چه زمانی نهایی می شوند، باید پتنت اپل را نیز چنین پتنتی به شمار آورد که آینده مشخصی توسط شرکت کوپرتینویی برای آن در نظر گرفته نشده است.

شاید اپل بخواهد ویژگی های موجود در پتنت عینک هوشمندش را برای هدست های واقعیت مجازی آینده در نظر گیرد. عینک هوشمند، ساعت هوشمند و هدفون بی سیم از جمله عملکرد بزرگ اپل در طول چند سال گذشته می باشد. تولیدات عمدتا نوآورانه محسوب می شوند و می توانند رضایت مخاطب را به خود جلب کنند. در این میان شرکت کوپرتینویی نیز سعی داشته پتنت هایی را برای محصولات آینده خود به ثبت برساند. با تمام این تفاسیر باید بیان داشت که اپل در آینده نزدیک عینک هوشمند واقعیت افزوده خود را معرفی خواهد کرد تا به شایعات همیشگی پایان داده و جزئیات دقیق را آشکار سازد.

پتنت شاید اطلاعات لازم را ارائه ندهد اما به طور کلی می توان انتظارات بسیاری از محصول هوشمند شرکت کوپرتینویی داشت.

0
.

منبع : ech.gamefa.com

تبلیغات