50 درصد اتوبوسهای عمومی تا سال 2025 برقی می شوند
50 درصد اتوبوسهای عمومی تا سال 2025 برقی می شوند

50 درصد اتوبوسهای عمومی تا سال 2025 برقی می شونداتوبوس

آکاایران: 50 درصد اتوبوسهای عمومی تا سال 2025 برقی می شوند

آکاایران: نگاهی به این خبر

تا سال ۲۰۲۵، حدود ۵۰ درصد اتوبوسهای شهری دنیا برقی می شوند که کشور چین بیشتری اتوبوسهای برقی را در اختیار خواهد داشت.

افزایش سه برابری اتوبوسهای برقی

انتظار می رود تا سال ۲۰۲۵، حدود ۱ میلیون و ۷۰۰ هزار اتوبوس برقی در دنیا مسافران را جابجا کنند که این رقم نسبت به عدد ۳۸۶ هزار فعلی، حدود ۴۷ درصد پیشرفت خواهد داشت که چین با در اختیار داشتن ۹۹ درصد این دستگاهها، به عنوان کشوری پیشرو شناخته می شود.

همت جهانی

در زمینه استفاده از اتوبوسهای برقی، چین تنها نیست بلکه شهر نیویورک نیز سعی دارد تا از دستگاهها استفاده کند.

مدیرعامل شرکت حمل ونقل عمومی شهر متروپولیتن اعلام کرده است که در حال حاضر ۱۰ اتوبوس برقی، مسافران این شهر را به مقاصد خود می رسانند.

دانشگاه کلمبیا در سال ۲۰۱۶، طی گزارشی اعلام کرد که استفاده از اتوبوسهای برقی باعث می شود سالانه ۵۷۵ هزار تن دی اکسید کربن وارد هوا نشود.

یکی از دلایلی که استفاده از اتوبوسهای برقی همگانی نمی شود، هزینه های برای دولت و مردم است.

قیمت هر اتوبوس برقی ۳۰۰ هزار دلار بیشتر از یک اتوبوس دیزلی است ولی دولت لازم نیست تا هر سال ۳۹ هزار دلار بابت سوخت بپردازد. ضمن اینکه سرویس حمل ونقل عمومی، ۱۲ سال بیشتر امکان استفاده از اتوبوس برقی را خواهد داشت.

در مورد تأثیرات مثبت استفاده از اتوبوسهای برقی بر آب و هوا نیز همه آگاه هستیم.

۱۲ شهر بزرگ دنیا با هم قراردادی امضا کرده اند که دیگر اتوبوس دیزلی خریداری نکنند که چنین تصمیمی باعث ثبات در حمل ونقل عمومی و کم شدن ذرات آلوده کننده هوا می شود.

یکی از مزیت های استفاده از اتوبوسهای برقی، امکان طی کردن مسیر طولانی تر توسط آنهاست. همچنین با یک بار شارژ می توان، مسیر بیشتری را نیز طی نمود.

بنابراین با توجه به اقدامات مثبت و صورت گرفته در مورد حمل ونقل عمومی و استفاده از اتوبوسهای برقی، مطمئناً شاهد انقلابی عظیم در این زمینه خواهیم بود.

0
.

منبع : ech.gamefa.com

تبلیغات