حل معمای قتل با کمک بلندگوی هوشمند آمازون! - اخبار علمی

حل معمای قتل با کمک بلندگوی هوشمند آمازون! - اخبار علمی

سوالات مصاحبه استخدامی

آکاایران: حل معمای قتل با کمک بلندگوی هوشمند آمازون!

آکاایران دستگاه های متصل به اینترنت به تازگی کار خود را در زمینه کمک به پرونده های جنایی آغاز کرده اند.

به گزارش ایسنا به نقل از انگجت، نیروی پلیس آرکانزاس طی حکمی از شرکت آمازون خواسته تا اطلاعات بلندگوی اکوی خود را برای کمک به پیگیری قضایی یک مظنون به قتل در اختیار آنها قرار دهد.

 

به گزارش آکاایران در این پرونده، یک مرد متهم به قتل عمد و خفه کردن فردی در وان حمام خود در سال 2015 است. فرد مظنون به پلیس گفته که مقتول را به همراه دو نفر از دوستان دیگرش برای تماشای فوتبال به خانه دعوت کرده و بعد از ساعت یک بامداد برای خواب به اتاق رفته و مقتول و دو دوستش را به حالت مست تنها گذاشته است. وی مدعی شد که چند ساعت بعد، مقتول را به شکلی که صورتش رو به آب بوده، در وان حمام پیدا کرده است.

 

این در حالی است که دوست دیگر متهم اظهار کرده، نیم ساعت قبل از خواب صاحبخانه، منزل وی را ترک کرده و این ادعا توسط همسر او تائید شده است. متهم همچنین در زمان ادعا شده برای خواب، تماس های زیادی با پدرش، دوستانش و یک رستوان برقرار کرده بود که همه بی پاسخ بودند و وی آن ها را تماس های اشتباهی در اثر تکرار دکمه ها خواند.

 

این مظنون در منزل خود دستگاه های متصل به اینترنت زیادی دارد که یکی از آن ها یک بلندگوی اکوی شرکت آمازون است. پلیس می گوید که این دستگاه می توانسته موسیقی در حال پخش را با نرم افزار الکسای آمازون کنترل کند.

 

هنوز مشخص نیست پلیس می تواند چه میزان اطلاعات از دستگاه مذکور بدست بیاورد یا این اطلاعات تا چه اندازه سودمند خواهند بود. نرم افزار الکسا همیشه به وسیله سیستمی از هفت میکروفون داخلی به شنود می پردازد، اما منتظر فرمان کاربر برای انجام کارهایی مانند پیش بینی هوا یا پخش موسیقی خاص می ماند. این دستگاه همچنین به انتقال صدای فرد به سرویس کلاود می پردازد که شامل ثانیه ای قبل از کلمه فرمان است.

 

شرکت آمازون تاکنون از ارائه اطلاعات برای این پرونده خودداری کرده و گفته که بدون درخواست حقوقی معتبر و الزام آور، اطلاعات مشتریانش را منتشر نخواهد کرد.

 

از دیگر دستگاه های هوشمندی که به حل این پرونده می تواند کمک کند، دستگاه هوشمند مصرف آب است که اطلاعات آن نشان می دهد بین ساعت یک تا سه بامداد روز قتل حدود 140 گالن آب در خانه مصرف شده است.

 

اما نکته اصلی این واقعه، این است که دستگاه های متصل به اینترنت اشیاء تا چه اندازه به طور قانونی می توانند به سود یا علیه انسان استفاده شوند.

 

تبلیغات