هیولای گرد و غبار

آکاایران: بیگ بنگ: گرد و غبار چیست؟ پاسخ ساده به نظر می رسد:گرد و غبار ماده ی خاکستری پودر مانندی است که وقتی انگشتتان را روی یک کتاب قدیمی می کشید،به نوک انگشت می چسبد. گرد و خاک همچنین به صورت لایه ی باریکی روی مانیتور کامپیوتر می نشیند و زیر فرش های خانه جمع می شود، که در خانه تکانی های آخر سال همیشه شاهد آن هستیم.

به گزارش آکاایران:

هیولای گرد و غبار

هیولای گرد و غبار -آکاتلسکوپ الکترونی

آکاایران: هیولای گرد و غبار

اینجا تصویری از این موجود را که توسط یک میکروسکوپ الکترونی گرفته شده است را می بینید.

اما آیا می دانستید که گرد و غباری که شاید همین الان دارید می بینید در حالت میکروسکوپی چه شکلی است؟ هزاران کرم داخل گرد و غبار نشسته روی وسایل خانه ما زندگی می کنند. هنگامی که می شنوید ۱۰ هزار کرم گرد و غبار در تختخواب شما زندگی می کنند چه واکنشی نشان میدهید؟

این موجود که به سختی با چشم غیر مسلح دیده می شود “کرم گرد و غبار “( کنه گرد و غبار) نام دارد و ۰٫۲۵-۰٫۳ میلی متر طول دارد، آنها ۸ پا دارند و در سن لاروی ۶ پا دارند. این موجودات همچنین آسم و واکنش های آلرژیک دیگر را به دلیل مدفوعشان که تقریبا به اندازه همان یک دانه گرده بوده، تحریک می کنند. این ضایعات روزانه چندین بار در هنگام جارو کشیدن یا نشستن بر روی یک نیمکت و یا خوابیدن در تختخواب در هوا منتشر می شوند. آن روز فرا می رسد که در یک سیاره بیگانه نیز چنین موجودات میکروسکوپی و  زنده ای بیابیم و به قصه تنهاییمان در کیهان پایان دهیم.

Read More : House dust mite , telegraph

VN:F [1.9.22_1171]
please wait...
امتیاز: ۴٫۸ از ۵ (۱۹ نفر)
هیولای گرد و غبار, ۴٫۸ out of 5 based on 19 ratings

مطالب مرتبط

 • هیولای گرد و غبار

  موجود میکروسکوپی گرد و غبار

  غول کیهانی در حال بلعیدن ستارگان+ویدئو
 • هیولای گرد و غبار

  واکنش های آلرژیک گرد و غبار

  معادله موج شرودینگر
 • هیولای گرد و غبار

  هیولای گرد و غبار

  خوشگل ترین فیزیکدان دنیا+ویدئو
 • هیولای گرد و غبار

  کنه گرد و غبار

  نظریه میدان های کوانتومی

هیولای گرد و غبار

کرم گرد و غبار


توجه : هرگونه استفاده از این مطلب بدون ذکر نام "آکا ایران" و لینک به این مقاله غیر قانونی و از لحاظ اخلاقی غیر انسانی می باشد، لطفا به حقوق مولف احترام بگذارید.

منبع :

کرم گرد و خاک

تبلیغات