اگر زمین نچرخد | چه اتفاقی می افتد؟ – وب سایت علمی بیگ بنگ - آکا

آکاایران: بیگ بنگ: کمتر پیش می آید که کسی به این موضوع فکر کند، اما زمینی که ما روی آن ایستاده ایم با سرعتی برابر ۱۶۷۰ کیلومتر بر ساعت درحال چرخیدن است، اما در صورت توقف چرخش حرکت زمین چه بر سر آن می آید.

اگر زمین نچرخد | چه اتفاقی می افتد؟ – وب سایت علمی بیگ بنگ - آکا

چه اتفاقی می افتد؟ – وب سایت علمی بیگ بنگ -آکااگر زمین نچرخد

آکاایران: اگر زمین نچرخد، چه اتفاقی می افتد؟ – وب سایت علمی بیگ بنگ

به گزارش آکاایران: اگر زمین نچرخد، میدان مغناطیسی زمین از بین رفته و انسانها با مقادیر مرگبار تابشهای یونیزه مواجه خواهند شد.

به گزارش همشهری آنلاین از پایگاه دیلی میل، دانشمندی انگلیسی با اشاره به این سرعت بالا و نامحسوس چرخش زمین، به بررسی عوارض مخرب موقعیتی پرداخته که زمین از چرخیدن بازایستد. به گفته مایکل استیونس، اگر زمین ناگهان از چرخش باز ایستد، اتمسفر به چرخش خود در مناطق استوایی با سرعت چرخش زمین ادامه خواهد داد. به این شکل بیشتر انسان های زمین دچار مرگی هولناک خواهند شد، زیرا همه چیز، حتی اجسامی که در هوا شناورند، با سرعتی برابر هزار و ۶۷۰ کیلومتر بر ساعت در مسیری بالستیکی پرتاب خواهند شد.

استیونس می گوید در این موقعیت همه چیز به سمت شرق پرتاب شده و بدن انسان به گلوله ای مشابه گلوله کالیبر ۹ تبدیل خواهد شد. افرادی که بتوانند به شکلی از این مهلکه جان به در ببرند، باید با باد هایی بسیار سهمگین مقابله کنند که همه چیز را در مسیر خود نابود می کنند. فه گفته استیونس، این باد ها از شدتی برابر باد ناشی از انفجار بمب اتمی برخوردار بوده و توفانی جهانی با ابعادی غیرقابل پیش بینی ایجاد خواهند کرد که از عواقب آن آتش سوزی های عظیم و زمین لغزه های وسیع خواهد بود.

اگر زمین نچرخد | چه اتفاقی می افتد؟ – وب سایت علمی بیگ بنگ - آکا

چه اتفاقی می افتد؟ – وب سایت علمی بیگ بنگ -آکا

توقف چرخش زمین باعث شکل گیری توفانهای جهانی با بزرگی بی سابقه خواهند شد.

در این میان میدان مغناطیسی زمین از بین رفته و ساکنان زمین در معرض انبوهی از تشعشعات یونیزه شده قرار خواهند گرفت. همچنین توقف چرخش باعث خواهد شد سیاره زمین به یک کره کامل تبدیل شود و همین پدیده ساده، باعث تغییر سطح اقیانوس ها شده و بخش بزرگتری از زمین را آب فرا خواهد گرفتو سیل بسیاری از شهر های زمین را نابود خواهد کرد. از دیگر عوارض توقف چرخش سیاره این است که نیمی از سال روز و نیمی از سال شب خواهد بود. به گفته ناسا، تغییر سالانه در موقعیت خورشید در این شرایط تنها براساس حرکات فصلی خورشید مطابق با مدار زمین و چرخش محوری آن خواهد بود. با حرکت روی خط ثابت عرض جغرافیایی زمین، دیده می شود که ارتفاع خورشید در آسمان افزوده و یا کاسته خواهد شد، همانطور که اکنون در مقیاس روزانه این تغییر ارتفاع دیده می شود. به گفته ناسا، چنین رویدادی اگرچه بسیار هولناک به نظر می آید، اما احتمال وقوع آن تا چند میلیارد سال آینده عملا صفر خواهد بود.

بیشتر در : dailymail , youtube

اگر زمین نچرخد | چه اتفاقی می افتد؟ – وب سایت علمی بیگ بنگ - آکا

اگر زمین نچرخد

اگر زمین نچرخد | چه اتفاقی می افتد؟ – وب سایت علمی بیگ بنگ - آکا
.

منبع :

گردآوری توسط بخش مقالات فیزیک سایت آکاایران
تبلیغات