سفر سریع تر از نور با ماشین وارپ +ویدئو

آکاایران: بیگ بنگ: در این ویدئو که دوبله شده است، میچیو کاکو فیزیکدان برجسته در خصوص سفری فراتر از نور صحبت می کند،وی با میگوئل آلکوبیر فیزیکدان مکزیکی که اولین بار در سال۱۹۹۴ پیشنهاد ساخت ماشین وارپ  ( Warp drive  ) را  داده بود گفتگو می کند.

سفر سریع تر از نور با ماشین وارپ +ویدئو

سفر سریع تر از نور با ماشین وارپ

آکاایران: سفر سریع تر از نور با ماشین وارپ +ویدئو

به گزارش آکاایران: در « پیشرانش پیچش فضا- زمان» به جای آنکه یک سفینه فضایی را در فضا زمان به حرکت در آوریم، موج ویژه ای را در بستر خود فضا- زمان ایجاد می کنیم که همراه خود سفینه فضایی را با آنچنان سرعتی به پیش می راند که حتی می تواند آن را به سرعت های فرانوری هم برساند. این فضاپیما توپولوژی فضا را تغییر نمی دهد و به ابرفضا وارد نمی شود،نحوه کار بدین شکل است که فضای مقابل را منقبض و فضای پشت را گسترش داده از هم باز می کند و با موج فضا-زمان به پیش می رود که اصلاحا به آن ماشین وارپ می گویند.

مشاهده ویدئو


آلکوبیر با استفاده از معادلات اینشتین در نسبیت عام نشان داد که با ایجاد موج ویژه ای در ساختار فضا- زمان می توان یک سفینه فضایی را همانند یک موج سوار کیهانی ، سوار موج مزبور کرد و آن را حتی به سرعت های فرانوری رساند. بدین ترتیب این موج سوار کیهانی عملا در حوزه ای حباب مانند از فضا- زمان موسوم به « حباب پیچشی » قرار گرفته و این حباب فضا- زمانی به واسطه انبساط فضا- زمان در پشت حباب و انقباض آن در جلوی حباب با سرعت فوق العاده زیادی به سوی جلو رانده می شود و به همراه خود، سفینه فضایی را نیز به جلو می راند.

البته در این مورد هم نسبیت خاص زیر سوال نمی رود؛ چرا که به جای آنکه سفینه را در فضا حرکت دهیم، این خود موج فضا- زمانی است که به جلو می رود و به همراه خود سفینه فضایی را نیز به جلو می راند. البته ایده ساز و کار پیشرانش آلکوبیر تا مرحله عملی شدن هنوز راه طولانی در پیش دارد.

VN:F [1.9.22_1171]
please wait...
امتیاز: ۴٫۸ از ۵ (۳۳ نفر)
سفر سریع تر از نور با ماشین وارپ +ویدئو, ۴٫۸ out of 5 based on 33 ratings

مطالب مرتبط

 • سفر سریع تر از نور با ماشین وارپ +ویدئو

  سفینه فضایی سریعتر از نور

  سفر سریعتر از نور شدنی است؟
 • سفر سریع تر از نور با ماشین وارپ +ویدئو

  ویدئوی سریعتر از نور

  ماشین وارپ به واقعیت نزدیک می شود؟
 • سفر سریع تر از نور با ماشین وارپ +ویدئو

  پیشرانش فضا زمان

  سرعت نور کندتر از آنچه اینشتین تصور می کرد!
 • سفر سریع تر از نور با ماشین وارپ +ویدئو

  سفر فراتر از نور

  شبیه سازی سفر در زمان با استفاده از فوتون ها

سفر سریع تر از نور با ماشین وارپ +ویدئو

ویدئو -آکاwarp drive


توجه : هرگونه استفاده از این مطلب بدون ذکر نام "آکا ایران" و لینک به این مقاله غیر قانونی و از لحاظ اخلاقی غیر انسانی می باشد، لطفا به حقوق مولف احترام بگذارید.

منبع :

پیشرانش آلکوبیر

گردآوری توسط بخش مقالات فیزیک سایت آکاایران
تبلیغات