نخستین چسب شکل پذیر جهان برای تعمیر همه چیز - آکا

کاربردهای چسب شکل پذیر Sugru

آکاایران: نخستین چسب شکل پذیر جهان برای تعمیر همه چیز

آکایران :تعدادی از طراحان و دانشمندان مواد در لندن یک چسب جدید را تولید کرده اند که در تعمیر و اصلاح وسایل، معجزه می کند.

چسب دستی شکل پذیر Sugru می تواند برای هر تعمیر چیزی از وسایل خانگی گرفته تا کفش و سایر اجسام مورد استفاده قرار بگیرد. این چسب نه تنها جایگزینی پایدار برای چسب های تفنگی داغ و ابرچسب های سمی است، بلکه با تغییر شکل از چسب به شکل لاستیک، یک ماده چسبنده را ارائه کرده که از قدرت کافی برای پیوند ایمن همه چیز از آلومینیوم، فولاد، سرامیک، شیشه و چوب گرفته تا بیشتر پلاستیک ها و لاستیک ها برخوردار است.

>

بنا به گزارش آکاایران :
ایده این چسب از ذهن جین نی دولچائوینتیگ، طراح محصول ایرلندی متولد شده که ابتدا آن را در دوره کارشناسی ارشد خود در کالج سلطنتی هنر در لندن تصور کرده بود. این ایده باعث شد که وی با گروهی از متخصصان سیلیکون یک محصول جدید بسازند. Sugru در زبان ایرلندی به معنی بازی است. این ماده منعطف از سیلیکون ساخته شده و پس از قالب گیری و جامد شدن، از حالت خمیری به بافت لاستیکی تغییر شکل می دهد.

نخستین چسب شکل پذیر جهان برای تعمیر همه چیز - آکا

ویژگیهای چسب شکل پذیر Sugru

 نخستین چسب شکل پذیر جهان برای تعمیر همه چیز

 

اگرچه این چسب زیست تجزیه پذیر نیست، اما بطور کامل غیر پتروشیمی و با فرآیند ترکیب کم انرژی و با گرمای کم تولید شده است. ویژگیهای بادوام Sugru به این معنی است که تحت هر شرایطی از داخل فریزر گرفته تا زیر دوش داغ و از داخل باغ گرفته تا محیط بیرون کاملا محکم و چسبنده باقی می ماند. این چسب کاملا ضد آب و مقاوم به گرما بوده و می تواند به عنوان دستگیره و آویز یا حتی برای پر کردن سوراخهای کفش به کار گرفته شود.
اخبار علمی - ایسنامنبع : نخستین چسب شکل پذیر جهان برای تعمیر همه چیز - آکا

ویژگیهای چسب Sugru

تبلیغات