هوآوی اعلام کرده که در پنج سال آینده 2 میلیارد دلار روی تقویت امنیت شبکه سرمایه‌گذاری خواهد کرد، کارکنان بیشتری را استخدام خواهد کرد و تجهیزات آزمایشگاهی را ارتقا خواهد داد؛ زیرا می‌خواهد با نگرانی‌های جهانی در مورد خطرات مربوط به تجهیزات شبکه مبارزه کند. این خبر در کنفرانس مفصلی که در دفتر هوآوی واقع در شهر «دونگوان» چین برگزار شد، اعلام شد و مورد استقبال روزنامه‌نگاران بین‌المللی قرار گرفت.

«کن هو» (Ken Hu)، رئیس دوره‌ای هوآوی، گفت: «اینکه به رقبا اجازه ورود به زمین بازی را ندهید، باعث بهتر شدن شما نمی‌شود. ما فکر می‌کنیم هر گونه نگرانی یا اتهام امنیتی به هوآوی باید براساس شواهد واقعی باشد. بدون شواهد واقعی، ما این اتهامات را قبول نمی‌کنیم و با آن‌ها مخالفت می‌کنیم.»

او همچنین افزود که این غول تکنولوژی در مورد استقلال کسب‌و‌کار خود با دولت‌های سراسر جهان در حال مکاتبه کردن است. ژاپن و فرانسه به طور رسمی تجهیزات مخابراتی هوآوی را ممنوع نکرده‌اند. اخیرا برخی رسانه‌ها گزارش داده‌اند که این دولت‌ها با جمع‌آوری این تجهیزات می‌خواهند هوآوی را ناتوان کنند. همچنین پیش از این، گزارش شده بود که سه حامل بزرگ فرانسه برنامه‌ای برای استفاده از تجهیزات فعلی و 5G هوآوی که در آینده خواهد آمد را ندارند. علاوه‌براین، فرض شده است که این کشور در نظر دارد با اضافه کردن مواردی به فهرست «هشدار» خود، به طور ضمنی هوآوی را مورد هدف قرار بدهد.

به گفته کن هو، هوآوی بیش از 25 قرارداد تجاری 5G را به دست آورده‌ که باعث می‌شود آن‌ها در این زمینه رتبه اول را در جهان به خود اختصاص دهند. همچنین آن‌ها بیش از 10،000 ایستگاه پایه 5G را به سراسر جهان ارسال خواهند کرد و تست تجاری 5G را با بیش از 50 اپراتور در سراسر جهان انجام خواهند داد. هوآوی انتظار دارد که درآمد این شرکت در سال جاری بیش از 100 میلیارد دلار باشد که این رقم در مقایسه با سال گذشته 8.7 درصد افزایش خواهد داشت.

پربازدیدها
تبلیغات