بازگشت سازندگان پردازنده های آیفون بعد از مقابله با ویروس !اخبار تکنولوژی

آکاایران: بازگشت سازندگان پردازنده های آیفون بعد از مقابله با ویروس !

آکاایران: یکی از بزرگترین سازنده های پردازنده های جهان(Taiwan Semiconductor Manufacturing Co.)، مجبور شد که تولید این پردازنده ها را به دلیل ویروسی که کارخانه های آنان را در تاریخ ۳ آگوست آلوده کرده بود متوقف سازد.

بسیاری از جزئیات مربوط به این ویروس همچنان ناشناخته مانده است. هیچ گروه و یا فردی مسئولیت این حمله را به گردن نگرفته است. هرچند که سازمان TSMC اعلام کرده که این ویروس توسط یک هکر ساخته و منتشر نشده است. این سازمان اعلام نکرده که ماهیت این ویروس چه بوده ،و جزئیات در دسترس ما بسیار گنگ و کم می باشد.

TSMC بیان کرده که این ویروس به چندین کارخانه ی آنان نفوذ کرده و تعدادی از آنان را آلوده کرده است. تعدادی از کارخانه های آلوده شده توانسته بودند به فعالیت خود ادامه بدهند، ولی تعدادی نیز توسط ویروس از فعالیت بازداشته شدند.

در روز یک شنبه، TSMC بیانیه ای منتشر کرد که در آن اطلاعات بیشتری در مورد این حمله ی ویروسی به ما می دهد. این کمپانی اعلام کرده است که تا روز دو شنبه ۶ ماه آگوست، دوباره با تمام قوا و کارخانه ها به فعالیت مشغول می شود، هرچند که این حمله ممکن است برای بعضی از محصولاتشان مشکلاتی ایجاد بکند، ولی به تمامی مشتریان خود اطمینان داد که این مشکلات به زودی هر چه تمام تر برطرف می شوند.

این کمپانی اعلام کرده است که قبلا نیز مورد حمله های ویروسی قرار گرفته است، ولی هیچ کدام به این شدت نبوده، و نتواسته بودند فعالیت آنان را متوقف بکنند.

TSMC قبلا نیز مورد حمله های ویروسی قرارگرفته بود ولی هیچ یک از آنان نتوانسته بودند خط های تولید ما را از کار بیندازند.

از جزئیات این حمله که بگذریم، متوجه می شویم که اکنون جزو بدترین وقت هایی بود که این کمپانی می توانست فعالیت خود را کاهش دهد. TSMC در حال حاضر تنها تولید کننده ی پردازنده های آیفون است.

در حال حاضر ما نمی دانیم که چنین حمله ی ویروسی، چه تاثیراتی بر روی آیفون ها و یا محصولات شرکت TSMC دارد، البته اگر اصلا تاثیری داشته باشد.

نظر شما کاربران تک فارس در مورد این حمله چیست؟ آیا روی کیفیت محصولات اپل تاثیر منفی دارد؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

0
.

منبع : ech.gamefa.com

پربازدیدها
تبلیغات