آکاایران: مجموعه: اخبار علمی و آموزشی
تاریخ انتشار : چهارشنبه, 23 خرداد 1397 11:14

اخبار آموزشی

آموزش هوش مصنوعی برای تشخیص حرکات بدن از پشت موانع اخبار

آکاایران: آموزش هوش مصنوعی برای تشخیص حرکات بدن از پشت موانع

پژوهشگران دانشگاه ام .آی .تی، سیستمی ابداع کرده اند که می تواند هوش مصنوعی را برای تشخیص حرکات بدن از پشت دیوار، آموزش دهد. 

به گزارش ایسنا و به نقل از انگجت، شاید در آینده بتوانیم برای تشخیص حرکات دیگران از پشت دیوار، به جای رادارهای عجیب یا شبکه های مادون قرمز، از سیگنال های بی سیم قابل تشخیص و هوش مصنوعی استفاده کنیم.

 

>

پژوهشگران "آزمایشگاه علوم رایانه و هوش مصنوعی دانشگاه ام .آی .تی"(MIT CSAIL)، سیستمی ابداع کرده اند که برای آموزش ابزارهای مجهز به فرکانس رادیویی، یک شبکه عصبی را به کار می برد تا حرکات و حالت های افراد را از پشت موانع احساس کند.

 

این گروه پژوهشی، برای تشخیص حرکت انسان در فرکانس رادیویی، با نشان دادن نمونه هایی از حرکات و سیگنال های منعکس شده از بدن افراد، هوش مصنوعی را آموزش می دهند. این کار، به درک چگونگی مرتبط ساختن واکنش ها با حالت های بدن کمک می کند. سپس، هوش مصنوعی، برای تخمین حرکات شخص از سیگنال های بی سیم استفاده می کند.

 

پژوهشگران باور دارند ابداع آنها برای مراقبت از سلامتی مفید است و شاید بتوان از آن، برای ردیابی رشد بیماری هایی مانند ام .اس و پارکینسون استفاده کرد. همچنین، شاید این فناوری، به افراد مسن کمک کند در صورت به زمین افتادن در منزل، هشدارهایی را به دیگران بفرستند تا آنها را از مشکل خود آگاه کنند.

 

از آنجا که این فناوری، برای شناسایی افراد در گروه های بزرگ(به اندازه 100 نفر)، تا 83 درصد قابل اطمینان است، برای عملیات جستجو و نجات، مفید خواهد بود. ممکن است اصلاحات این فناوری، به تصاویر سه بعدی ختم شوند که حتی حرکات جزئی مانند تکان دادن دست را نشان دهند.

 

البته، بروز نگرانی در مورد این فناوری، اجتناب ناپذیر است زیرا امکان دارد برای جاسوسی و تعقیب افراد از آن استفاده شود. به همین منظور، پژوهشگران دانشگاه ام آی تی، راه حلی در نظر دارند. ایده آنها، ابداع نوعی "مکانیسم توافق" است که به اجرای حرکات خاص نیاز دارد.

 

اخبار علمی

سوالات مصاحبه استخدامی

.

منبع : beytoote.com

تبلیغات