فلش مموری

آکاایران: دپارتمان پلیس در ایالات متحده، سگ‎ها را برای ردیابی حافظه‎های یو اس‎بی تعلیم می‎دهد

آکاایران: دپارتمان پلیس در ایالات متحده از سگ‎ها برای ردیابی فلش مموری، گوشی و سایر وسایل الکترونیکی استفاده می‎کند. آنها سگ‎های جستجوگر مواد غذایی  را با قرار دادن بوی شیمیایی ضعیف از دستگاه‎های الکترونیکی روی مواد غذایی تعلیم داده‎اند.

این یک کاربرد کمتر شناخته شده برای برنامه‎های K-9 در سراسر کشور امریکا است. این برنامه سال‎ها مخفی نگه داشته شد برای اینکه مقامات بتوانند مجرمان مشکوک را فاقد در نظر گرفتن مشکلات دستگیر کنند و مطمئن شوند که سگ‎ها اشتباه نمی‎کنند. یک مورد در سال ۲۰۱۵ توجه را به حس بویایی سگ ‎ها  برای پیدا کردن سخت افزار جلب کرد. یک سگ لابرادور رتریور به نام Bear  متوجه یک فلاش درایو مردی شد که حاوی تصاویر مستهجن کودکان بود، و باعث محاکمه وی شد.

یک مربی K-9 پلیس ایالت کانکتیکات به CNET گفته است که از هر ۵۰ سگ مورد آزمایش، تنها یک سگ به طور معمول به اندازه کافی قوی است تا بوهای ضعیف را در وسایل الکترونیک شناسایی کند؛ به طور خاص، آنها به دنبال ترکیب شیمیایی اکسید تری فنیل فسفین هستند که می‎توانند در تمام ابزارهایی که حاوی حافظه هستند پیدا شود. مربی گفت که ردگیری وسایل الکترونیک سخت تر از ردگیری بمب، مواد مخدر، انسان یا مایعات قابل اشتعال است. به طور خاص، لابرادور رتریورها پوزه‎ی عالی برای انجام  این کار دارد. سگ‎هایی که قادر به شناسایی بو هستند، به عنوان سگ‎های تشخیص دهنده‎ی ذخیره ساز الکترونیکی (ESD) شناخته می‎شوند.

‎هارلی سگ لابرادور رتریور است که  هربار وسیله ای را پیدا می‎کند چند قطعه کیبل (بسکوییتی برای سگ‎ها)  به او داده می‎شود. در روزهایی که هیچ چیز برای جستجو موجود نیست، مربیان او با پنهان کردن وسایل در خانه او را آموزش می‎دهند. یک بار در هفته، فاقد آنکه چیزی را ردیابی کند او را تغذیه می‎کنند. در سایر زمان‎ها، آنها او را در یک رژیم سخت نگه می‎دارد به طوری که او انگیزه برای جستجو درایوهای یو اس‎بی را داشته باشد.

سگ‎ها می‎توانند سیم کارت‎هایی را پیدا کنند که قبلا از آنها استفاده شده و یا حتی دوربین‎های نظارتی را که در مکان‎های عجیبی مانند قلاب کت جایگذاری شده اند را شناسایی کنند. حداقل ۱۷ مورد از این برنامه‎های ESD در ایالات متحده وجود دارد که توسط پلیس محلی و FBI استفاده می‎شود و گزارش‎های مربوط به برنامه‎ها در سه سال گذشته پس از پرونده Bear افزایش یافته است.

0
.

منبع : ech.gamefa.com

پربازدیدها
تبلیغات