برنامه نویسی توسط هوش مصنوعی

فراگیری هوش مصنوعی را شروع کنید قبل از اینکه سرتان بی کلاه بمانداوبر

آکاایران: فراگیری هوش مصنوعی را شروع کنید قبل از اینکه سرتان بی کلاه بماند

آکاایران: هوش مصنوعی مسئله ای است که در دنیای امروزی، نقش کلیدی را در زندگی ما ایفاء می کند. و این موضوع به عقیده ی محققان دانشگاه هلینسکی (Heslinki) فنلاند مسئله ای است که همه ی افراد باید در مورد چگونگی کار کرد آن و ماهیت اصلی آن، امکان آموزش را دارا باشند. بر اساس گزارش مجله ی Engadget این دانشگاه با هدف آموزش به افراد تازه وارد در این زمینه، اولین دانشگاهی است که هوش مصنوعی را در واحد های آنلاین ارائه می دهد.

علاقه مندان به این موضوع نه تنها می تواننده با دسترسی ساده به وب و به صورت رایگان در این کرسی ها شرکت کنند بلکه طول مدت پایان یافتن مجموع این دوره ها ،زمان کوتاهی معادل ۳۰ ساعت خواهد بود. این دوره ها به افراد این اجازه را می دهد تا علاوه بر به دست آوردن اطلاعات کافی در این حوزه، خود نیز صاحب نظر شده و ایده های احتمالی خود را برای پیشرفت این صنعت ابراز دارند. و از آن جایی که تکنولوژی با گذشت زمان بیشتر و بیشتر در پهنه ی جهان گسترش می یابد به دست آوردن چنین اطلاعاتی با شرایط پیشنهادی ذکر شده به نظر فوق العاده می آید.

>

کلاس های پیشنهادی که از سمت دانشگاه هلینسکی ارائه می شوند با برنامه هایی که دانشگاه کارنج ملون (Carnegie Mellon)  در تنها چند هفته ی پیش اعلام شد، تفاوت اساسی دارند. دانشگاه Carnegie Mellon ،در ایالت پنسیلوانیا واقع شده است و در حال حاضر صاحب یکی از برترین آزمایشگاه های رباتیک ایالت متحده می باشد. و جامعه ی هدف برنامه های ارئه شده در آن، دانشجویانی هستند که قصد تصاحب شغلی در زمینه ی توسعه ی هوش مصنوعی و تحقیقات آن می باشد. این برنامه ی ارائه شده تنها ۴% از افراد نام نویسی کرده را پذیرش می کند و دوره های آن شامل چهار سال کلاس های چالش زایی بر پایه ی آموزش هوش مصنوعی است.

دانشگاه هلینسکی در سمت دیگر ، کلاس های خود را با مفاهیم پایه ای مانند «هوش مصنوعی چیست؟» شروع و از این نقطه به بعد آموزش های خود را شاخه بندی کرده و به توضیح مسائلی مانند چگونگی کمک هوش مصنوعی به حل مشکلات، چگونگی کابرد و مصرف آن در حال حاضر، چه چیزی دقیقا به عنوان یک ماشین یادگیرنده تلقی می شود. بر اساس مدل آموزشی دانشگاه هلینسکی موضوعات مطرح شده، موضوعات مرکزی هستند که دیگر موضوعات بر حول محور آن ها شاخه شاخه می شوند. و درنهایت به توضیح مسائل با جزییات بالاتری مانند چگونگی استفاده هوش مصنوعی فیس بوک از قابلیت تشخیص چهره و یا چگونگی استفاده از ماشین یادگیرنده در افزایش تعرفه ها در اپ اوبر (Uber)، می پردازد.

در حالیکه دانشجویان ثبت نام کرده در برنامه ی دانشگاه Carnegie Mellon، درک نادرستی از مفاهیم پایه ای هوش مصنوعی دارند اما اکثر افراد عادی با این موضوع مشکلی ندارند. در ماه مارچ سال ۲۰۱۷، در طی یک نظرسنجی جهانی که از مصرف کنندگان اینترنت انجام شد، به دست آمد که در بین هر ۱۰ نفر مصرف کننده ی اینترنت تنها سه نفر درباره ی هوش مصنوعی اطلاعات داشتند، اما همچنان چیز زیادی از آن نمی دانستند. با این تعداد کم از افرادی که در این حوزه اطلاعات دارند، این موضوع کاملا طبیعی است که در این جمعیت محدود، تنوع نظر هم وجود داشته باشد. بر اساس پاسخ هایی که در نظر سنجی سال ۲۰۱۷ مجله Forbes انجام شد، ۴۱% افراد، به هیچ هوش مصنوعی قابل اعتمادی، به عنوان یک نمونه و الگو نتوانستد اشاره کنند.

هر چه افراد بیشتری در برنامه های آموزشی دانشگاه هلینسیکی و یا برنامه های مشابه آن شرکت کنند، ابهامات متنوع موجود در زمینه ی هوش مصنوعی به آهستگی محو خواهند شد. و این مسئله به خودی خود نکته ی خوبی است، چونکه این توسعه دهندگان تکنولوژی و تنظیم کنندگان واقعی هستند که تصمیم می گیرند چه درس هایی در این برنامه ها باید ارائه شود و چه مطالبی ارائه نشوند. در ماه دسامبر سال گذشته مجلس ایالت متحده یک مالیات دوطرفه را برای طراحی پارامتر های هوش مصنوعی، در نظر گرفت، و بر اساس مطالبی که از آن دو نظر سنجی دریافت می شود، تعداد نه چندان زیادی از شهروندان امریکایی در مورد اینکه نمایندگانشان چه چیزی را در مجلس مطرح کرده اند، اطلاع دارند.

دولت امریکا دقیقا همانند مالیات و امور کشوری، باید در مورد  تنظیم قوانین برای هوش مصنوعی ها در برابر جامعه ی امریکا پاسخ گو باشد. و به این منظور که شهروندان امریکایی در آینده ی نزدیک در مورد مطالب مطرح شده در طول مناظرات ریاست جمهوری،  احاطه ی کامل و درک شفافی دارا باشند، طی کردن چنین دوره های آموزشی در زمینه ی هوش مصنوعی به نظر ضروری می آید. و چه چیزی بهتر از آموزش این مطالب از طریق یک درگاه رایگان و فاقد هزینه مانند فضای اینترنت؟

0
.

منبع : ech.gamefa.com

تبلیغات