محکم ترین کلاه ایمنی که با گرافن ساخته شده است  عکسمحکم ترین کلاه ایمنی که با گرافن ساخته شده است  عکس

محکم ترین کلاه ایمنی که با گرافن ساخته شده است عکسمحکم ترین کلاه ایمنی که با گرافن ساخته شده است عکس

آکاایران: محکم ترین کلاه ایمنی که با گرافن ساخته شده است عکس

آکاایران: یک کلاه ایمنی فوق العاده محکم برای کاهش خطر تصادفات

کلاه ایمنی نقش مهمی در کاهش خطر تصادفات و ضربه خوردن سر راننده ها دارد.

 

>

“کلاه ایمنی گرافن” نتیجه 18 ماه همکاری شرکت ایتالیایی Momodesign و آزمایشگاه گرافن موسسه فناوری ایتالیا است که برای تامین امنیت موتورسواران طراحی شده است.

 

از آنجایی که گرافن بسیار نازک و تولید آن نسبتا گران است، کل این کلاه ایمنی با گرافن ساخته نشده است. در عوض پوششی چند لایه از دانه های گرافن روی پوسته بیرونی کلاه اسپری شده است. این فرآیند در یک خط تولید امروزی در کارخانه ای در شمال ایتالیا در حال انجام است.

 

تاثیر اصلی افزودن این پوشش، افزایش استحکام کلاه است زیرا نیروی ضربه ها را در مساحت بیشتری توزیع می کند. همچنین از آنجایی که گرافن یک رسانای قوی حرارت است، این پوشش به راحتی بیشتر موتورسوار از طریق پراکنده کردن گرما کمک می کند. علاوه بر آن، بخاطر این عامل پراکنده کردن گرما، مقاومت کلاه در برابر ضربه نیز تحت تاثیر گرمای زیاد قرار نخواهد گرفت.

محکم ترین کلاه ایمنی که با گرافن ساخته شده است  عکسمحکم ترین کلاه ایمنی که با گرافن ساخته شده است  عکس

کلاه ایمنی محکم

 

اکنون تعداد محدود 3000 کلاه ایمنی گرافن تولید شده و تا اواخر امسال به فروش گذاشته خواهند شد. قیمت این کلاه ها حدود 260 دلار تخمین زده شده است.

 

سازندگان قصد دارند خط تولید این کلاهها را در آینده گسترش دهند و همچنین همکاری خود با موسسه فناوری ایتالیا را به منظور استفاده از روش هایی برای افزودن این پوشش به ماده پلاستیکی داخل کلاه ایمنی ادامه دهند.

 

.

منبع : taknaz.ir

تبلیغات