کرتانا

مایکروسافت یک شرکت هوش‎مصنوعی را برای بهبود کرتانا وسایر بات‎هایش تصاحب کردsemantic machines

آکاایران: مایکروسافت یک شرکت هوش‎مصنوعی را برای بهبود کرتانا وسایر بات‎هایش تصاحب کرد

آکاایران: مایکروسافت با دستیابی به استارآپ هوش مصنوعی مبتنی بر مکالمه ی  Semantic Machinesدر تلاش برای ساختن ربات‎ها و دستیاران هوشمند مانند کرتانا و پاسخگویی مانند انسان است. در سال ۲۰۱۴، سمنتیک مشینز از یادگیری ماشینی برای ایجاد ربات هایی با شیوه پاسخگویی طبیعی تر استفاده کرد. سمنتیک مشینز توسط استاد دانشگاه کالیفرنیا برکلی، دان کلاین و دانشمند ارشد گفتار شرکت اپل لری گلیک، ، رهبری می شود. این دو پیشگام در مکالمه ی هوش مصنوعی هستند.

>

این تصاحب  مایکروسافت، دستیار دیجیتال کرتانا و سرویس Azure Bot این شرکت  که توسط ۳۰۰،۰۰۰ توسعه دهنده مورد استفاده قرار می گیرد را ارتقا خواهد داد. مایکروسافت از یک صدای انسانی برای کرتانای خود استفاده کرده است. سازنده نرم افزار با همکاری توسعه دهنده بازی Halo یعنی ۳۴۳ Industries برای عناصر بصری و بازیگر صداگذار، جین تیلور برای صدای کرتانا  همکاری می کند.

دیوید کو، مدیر فناوری تحقیق و هوش مصنوعی مایکروسافت می گوید:

با استفاده از  ابزارهای سمنتیک مشینز، ما یک مرکز مکالمه ی هوش مصنوعی در برکلی ایجاد می کنیم تا مرزهای ممکن در خط اتصال زبان ها را پشت سر بگذاریم.

گوگل هم بر روی هوش مصنوعی مشابه انسان کار می‎کند. این غول جستجو از Google Duplex خود در اوایل ماه جاری رونمایی کرد که به دستیار گوگل اجازه می دهد تا از طرف کاربران گوگل  به تماس کاری و رزرو آرایشگاه ها یا رستوران ها بپردازد. این نمایش گوگل چندین نگرانی را در مورد صحبت کردن عادی انسانی و نگرانی عمیق‎تری نسبت به اخلاق را ایجاد کرده است. مایکروسافت در حال حاضر با مشکل خاص هوش مصنوعی خود یعنی بات نژادپرست  توییتر Tay ، دست و پنجه نرم می کند، بنابراین شما می توانید تصور کنید این شرکت باید بسیار مراقب  آنچه که از دستیابی به سمنتیک مشینز حاصل می شود، باشد.

0
.

منبع : ech.gamefa.com

تبلیغات