loading...
طراحی دوباره پردازنده های اینتل برای مقابله با بدافزار Spectre

آکاایران: طراحی دوباره پردازنده های اینتل برای مقابله با بدافزار Spectre

آکاایران: اینتل گزارش داده است که قصد دارد اقدامات تازه ای را بر علیه بدافزار Spectre ارائه کند.
در حالی که بدافزار Meltdown با اقدامات نرم افزاری از بین خواهد رفت، مدیرعامل اینتل، آقای برایان کرزانیچ، عنوان کرده است که قسمت هایی از پردازنده های این شرکت برای مبارزه با Spectre دوباره طراحی می شوند تا در مقابل نسخه های مختلف این بدافزار مقاوم باشند.
نسل بعدی پردازنده های اینتل به نام Xeon یا Cascade Lake، همزمان با پردازنده های نسل ۸ این شرکت به نام Core، تمام این اقدامات اخیر اینتل را شامل می شوند.
این فعالیت های اینتل به عنوان دیوار دفاعی اضافی میان کاربر و نرم افزارها خواهند بود.
دارندگان پردازنده های فعلی اینتل که فاقد CPU هستند، باید همچنان منتظر آپدیت های نوین باشند تا خود را در مقابل Spectre مقاوم کنند. البته این بروزرسانی ها باعث عملکرد بهتر پردازنده ها نیز می شوند.
مدیرعامل اینتل می گوید: همزمان با عرضه محصولات نوین خود به بازار، باید از بهتر شدن عملکرد پردازنده ها و مطابقت با نیاز مشتریان اطمینان حاصل کنیم زیرا هدف ما علاوه بر عملکرد بهتر محصولات، افزایش امنیت آنها نیز می باشد.
اینتل چند روز گذشته اعلام کرد که بروزرسانی های این شرکت، برای تمام محصولاتی هستند که طی ۵ سال اخیر معرفی شده اند.
مایکروسافت نیز تلاش کرده تا با آوردن آپدیت های مربوط به Spectre اینتل به کاتالوگ مایکروسافت آپدیت خود، سیستم هایش را ایمن کند. ضمن اینکه مایکروسافت قصد دارد تا این بروزرسانی ها را برای تمامی مدیران IT انتشار دهد تا آنها نیز از این تنظیمات بهره مند شوند.
اینتل در گذشته اعلام کرده بود که باگی باعث می شد تا سیستم های آن ری استارت شوند. مایکروسافت نیز از عرضه آپدیت اضطراری برای ویندوز خبر داده بود تا پچ های پردازنده های اینتل اصلاح شوند ولی گویا اکنون دیگر خبری از اقدامات امنیتی سخت و فشرده نیست.
اینتل هم اکنون در حال دست و پنجه نرم کردن با ۳۲ مشکل مطرح شده توسط تیم تحقیق و تفحص نرم افزاری گوگل (Google`s Project Zero) می باشد.
ماه گذشته نیز مشخص شد که اینتل به دولت آمریکا به خاطر مشکلات Spectre و Meltdown هشدار نداده بود و زمانی این خبر منتشر شد که جزئیات آن فاش شده بود.
0
.

منبع : ech.gamefa.com

تبلیغات