آکاایران: مجموعه: اخبار علمی و آموزشی
تاریخ انتشار : یکشنبه, 17 دی 1396 10:18

تعیین میزان هوش افراد با اسکن مغزی

آکاایران: تعیین میزان هوش افراد با اسکن مغزی

محققان اظهار کردند: روش نقشه برداری نوین مغز، ارتباط بین شبکه های مغزی و آی کیو افراد را نشان می دهد. 

به گزارش ایسنا و به نقل از فیز، محققان دانشگاه کمبریج توانستند روش نوین و نسبتا ساده ای برای نقشه برداری از اتصال های مغزی و هوش افراد را کشف کنند و نشان دهند که چگونه بین مناطق مغزی و هوش افراد ارتباط وجود دارد.

 

آنها با استفاده از این روش می توانند آی کیو افراد را فاقد آزمون های مرتبط و با استفاده از اسکن تعیین کنند.

 

در سال های اخیر، دانشمندان تلاش های زیادی برای نشان دادن ارتباطات مغزی(کانکتوم) انجام داده اند تا دریابند که چگونه رفتار انسان با اختلالات روانی و هوش در ارتباط است.

 

به یک نقشه جامع از اتصالات نورون در مغز "کانکتوم" گفته شده که با نام «دیاگرام اتصالات» نیز شناخته می شود. به زبان جامع تر یک کانکتوم تمام اتصالات نورونی درون مغز موجود زنده را شامل می شود.

 

محققان دانشگاه کمبریج و موسسه ملی سلامت (NIH)  ایالات متحده آمریکا، با بررسی اسکن مغزی که با اسکنر رزونانس مغناطیسی(MRI) گرفته شده می توانند نقشه ای از اتصالات مغزی را ایجاد کنند.

 

اسکن MRI معمولی یک تصویر واحد مغز را نشان می دهد که برای بررسی ویژگی های متعدد ساختار مغزی مناسب است.

 

تکنیک نوین نقشه برداری مغز به درک اینکه چگونه اختلالات روانی مانند اضطراب و افسردگی و یا حتی اسکیزوفرنی با تفاوت در اتصالات درون مغزی در ارتباط است، کمک می کند.

 

محققان همچنین دریافتند که بعضی از مغزها اتصالات مغزی بیشتری دارند و هرچه اتصالات مغزی بیشتر باشد، پردازش اطلاعات در مغز هم افزایش می یابد.

 

این آزمایش در بین 296 شرکت کننده انجام گرفت.

 

محققان عنوان کردند: هنوز مشخص نیست که این اتصالات به ژنتیک افراد و یا تحصیل آنها مرتبط است یا خیر و چه عواملی در تقویت و تضعیف آنها نقش دارد.

 

این بررسی در نشریه Neuron منتشر شده است.

 

 

.

منبع : beytoote.com

تبلیغات