آیا چایگزین بومی مناسبی برای اپلیکیشن های فیلتر شده داریم؟

آکاایران: آیا چایگزین بومی مناسبی برای اپلیکیشن های فیلتر شده داریم؟

آکاایران: اختلال تلگرام و اینستاگرم در روزهای اخیر باعث شده که کاربران ایرانی به فکر گزینه ی جدیدی برای جایگزینی بیافتند.
شبکه‌های اجتماعی تلگرام و اینستاگرم که هم اکنون بیشترین سهم شبکه‌های اجتماعی را در میان کاربران ایرانی به خود اختصاص داده اند از دسترس خارج شده‌اند و اگرچه وزیر ارتباطات اعلام کرده که قطع دائمی این شبکه های خارجی مطرح نیست، اما اختلال فعلی در دسترسی به این شبکه ها سبب شده تا کاربران ایرانی فکر گزینه ی جایگزین باشند.
به گزارش مهر، استقبال کاربران ایرانی از شبکه های اجتماعی فضای مجازی طی سالهای اخیر با افزایش چشمگیری روبه رو بوده و با توجه به روند رو به رشد ضریب نفوذ دیجیتالی شدن، پیش بینی مرکز مطالعات استراتژیک غرب حاکی از آن است که تا سال ۱۴۰۰ کشور ما در میان ۶ کشور اول دنیا از نظر تکنولوژی دیجیتالی و زندگی دیجیتالی قرار گیرد و نقش شبکه های اجتماعی در تغییرات سبک زندگی و دیجیتالی شدن، کاملا مشهود خواهد بود.
این موضوع البته تنها مختص به کاربران ایرانی نیست و امروزه میلیاردها نفر از مردم دنیا با اتصال به شبکه های اجتماعی فعالیت می کنند به نحوی که گفته می شود روزانه ۵ برابر جمعیت انسان های روی زمین، پیام الکترونیکی در فضای شبکه های اجتماعی مبادله می شود. به همین دلیل شاید بتوان پرطرفدارترین کاربرد فضای مجازی را به شبکه‌های اجتماعی و اپلیکیشن‌های پیام رسان نسبت داد.
به دلیل نبود شبکه های بومی کارآمد در داخل کشور، تاکنون کاربران ایرانی از شبکه‌های خارجی برای رفع نیاز خود استفاده می‌کردند اما با وجود مشکل به وجود آمده در روزهای اخیر برای دسترسی به شبکه‌هایی مانند تلگرام و اینستاگرم، کاربران ایرانی درصدد جایگزین کردن نمونه بومی این شبکه‌های اجتماعی هستند.
بررسی ها نشان می دهد که هم اکنون بالغ بر چند ده شبکه ی اجتماعی مشابه تلگرام و اینستاگرم در کشور وجود دارد که در صورت کارآمدی می تواند جایگزین مناسبی برای شبکه‌های خارجی باشد.
از جمله کارکردهای این شبکه‌های اجتماعی ایجاد کانال و گروه برای کسب و کارها، تبادل پیام گروهی، امکان تماس و اشتراک گذاری فایل ها است. این اپلیکیشن های موبایلی، قابلیت نصب در هر نوع گوشی موبایل و با هرنوع سیستم عاملی را دارند و کاربران می توانند با نصب آنها از بازارهای اپلیکیشن، پیام‌ها و فایل‌های صوتی و تصویری خود را به صورت رایگان ارسال کنند.

.

منبع : askitnews.com

تبلیغات