loading...
بر اساس ادعای توئیتر؛ تأثیر بیش از 700 هزار روسی بر انتخابات آمریکا

آکاایران: بر اساس ادعای توئیتر؛ تأثیر بیش از 700 هزار روسی بر انتخابات آمریکا

آکاایران: توییتر اخیراً آماری منتشر کرده است که نشان دهنده تلاش های صورت گرفته توسط برخی از شهروندان روسی است که سعی می کردند در انتخابات سال ۲۰۱۶ آمریکا تأثیر بگذارند.

در این آمار آمده است که بیش از ۶۷۷ هزار و ۷۷۵ نفر با ۵۰ هزار اکانت روسی، در شبکه اجتماعی توییتر پست هایی را منتشر می کردند.

بسیاری از لینک های این حساب های کاربری، به سازمانی با عنوان IRA برمی گردند که روابطی با کاخ کرملین دارند.

این داده ها ابتدا به صورت ناقص جمع آوری شده بودند که پس از پرس و جو از گوگل، فیسبوک و توییتر، نظراتی ارائه شد که ادعا می کردند که روسیه کمک هایی را صورت داده است تا دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا شود. همچنین، توییتر ادامه می دهد که هنوز هم اطلاعات نامشخصی وجود دارند که باید آنها نیز به اثبات برسند.

توییتر برای شفاف سازی، به ۶۷۷ هزار و ۷۷۵ نفر از آمریکایی ها که یکی از حساب های اشاره شده را فالو می کردند یا یکی از توئیت های آنان را لایک کرده اند، ایمیل می زند تا ابعاد تازه ای از ماجرا را کشف کند زیرا توییتر این حساب های کاربری را مسدود کرده است و محتوای آنان نیز دیگر برای تمام کاربران در دسترس نیست.

توییتر در حال ارتقای امنیت سیستم اتوماتیک خود است و درصدد مسدودسازی حساب های مشکوک می باشد تا سرویس های ناشناخته، ربات های موجود را کنترل نکنند.

این شبکه اجتماعی اعلام کرده است که بیش از ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار اکانت، از این شیوه های اشاره شده برای توئیت گذاشتن استفاده می کردند که نسبت به دو ماه گذشته، ۶۰ درصد افزایش داشته اند. همچنین، بیش از ۲۲۰ هزار نرم افزار که مسئول مداخله در سیستم برنامه نویسی توییتر بوده اند را هم خنثی کرده است.

0
.

منبع : ech.gamefa.com

تبلیغات