گوگل بک آپ های شما را حذف می کند

آکاایران: گوگل بک آپ های شما را حذف می کند

آکاایران: کمپانی گوگل مدت هاست به کاربران خود اجازه می دهد که داده های خود را بصورت آنلاین ذخیره کنند. با معرفی Google Drive، کاربران اندروید می توانند دیتای برنامه ها، تماس ها، تنظیمات دستگاه ها، شماره ها و دیتای تقویم های خود را در آن ذخیره کنند و با دستگاهی دیگر به این اطلاعات دسترسی دارا باشند. این موضوع دردسر های هنگام تعویض گوشی را کاهش می دهد.

به گزارش آکاایران: چندی پیش یکی از کاربران Reddit فهمید که بک آپ های Nexus 6P او از گوگل درایو حذف شده اند. اگر گوگل به او اخطار می داد مشکلی پیش نمی آمد ولی داده های مهمی که در درایو خود داشت فاقد اطلاع قبلی پاک شده بودند. او گوشی خود را بازپس داده بود و در صدد خرید مدلی دیگر بود ولی در این مدت گوگل تصمیم گرفت تا بک آپ های او را پاک کند. بک آپ های او شامل دیتای ۵۰ برنامه مختلف، تنظیمات اندروید و پسورد وای فای او بود که به گفته خودش آخرین مورد از همه مهم تر بود. او ۱۰۰GB از فضای گوگل درایو را خریداری کرده بود.

این در حالی است که پیچ پشتیبانی گوگل اعلام کرده اگر شما به مدت دو هفته از دستگاه خود استفاده نکنید یک تاریخ انقضا در زیر فولدر بک آپ مشاهده می کنید. اگر که این زمان به ۲ ماه برسد گوگل بک آپ های شما را پاک خواهد کرد. ولی پس از آن دیگر  آن صفحه برای شما ارزشی نخواهد داشت زیرا راهی برای ریکاوری داده هایتان موجود نیست.

گوگل بک آپ های شما را حذف می کند

کمپانی اپل نیز در این زمینه قوانین مشابه با گوگل را دارد و پیچ پشتیبانی آن به وضوح اشاره می کند که اگر از دستگاه iOS خود در iCloud برای بیش از ۱۸۰ روز بک آپ نگیرید اپل حق پاک کردن بک آپ های شما را از iCloud دارد.

گوگل هیچگونه اخطاری به کابرانی که بک آپ های نوین اضافه می کنند نمی دهد و همچنین هیچ گونه ایمیل یا نوتفیکیشنی به کاربر قبل از حذف فایل ها فرستاده نمی شود. پس اگر بر گوگل درایو خود تکیه کرده اید همواره مراقب تاریخ انقضاهای زیر بک آپ فولدر ها باشید.

0
.

منبع : ech.gamefa.com

تبلیغات