ساعتی که با خنک کردن مچ دست تمام بدن را خنک می کند+تصاویر -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد ساعتی که با خنک کردن مچ دست تمام بدن را خنک می کند+تصاویر ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت علمی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: مجموعه: اخبار تکنولوژی

ساعتی که با خنک کردن مچ دست تمام بدن را خنک می کند+تصاویر
,گوشی سامسونگ,گوشی سامسونگ گالکسی,گوشی سامسونگ گالکسی,[categoriy]

آکاایران: ساعتی که با خنک کردن مچ دست تمام بدن را خنک می کند+تصاویر

محققان موفق به توسعه یک ساعت به نام Aircon Watch شدند که می تواند با خنک کردن تنها قسمتی از بدن مانند مچ دست،تمام بدن را خنک کند.

به گزارش ایسنا و به نقل از گیزمگ، این اولین بار نیست که محققان موفق به تولید چنین فناوری شدند؛ زیرا در سال 2013 مهندسان "موسسه فناوری ماساچوست" (MIT)، نمونه اولیه یک دستبند را تولید کردند که می توانست با ارائه پالس های حرارتی به یک مبدل حرارتی آلیاژ مسی که در درون آن قرار داشت، کل بدن را چند درجه گرمتر یا سردتر کند.

 

به گزارش آکاایران: سازندگان Aircon Watch برای ساخت این ساعت به مطالعه دانشگاه استنفورد در سال 2012 که درباره تنظیم دما در بدن انجام شده، روی آوردند.

 

,گوشی سامسونگ,گوشی سامسونگ گالکسی,گوشی سامسونگ گالکسی,[categoriy]

 

این تحقیق منجر به ساخت یک دستگاه ساده به نام " the glove" شده بود که می توانست درجه حرارت بدن را با ایجاد یک خلاء که خون را به سطح کف دست می رساند پایین آورد، سپس از آب سرد برای خنک کردن خون قبل از بازگشت به قلب استفاده می کرد.

 

بنابراین علم نشان می دهد که چنین چیزی ممکن است، اما دستیابی به آن در آزمایشات آزمایشگاهی و تولید یک محصول تجاری، امری کاملا متفاوت است.

 

با این وجود، تیم Aircon Watch معتقد است که توانسته به این فناوری دست یابد.

 

,گوشی سامسونگ,گوشی سامسونگ گالکسی,گوشی سامسونگ گالکسی,[categoriy]

 

این دستگاه که در بند یک ساعت تعبیه شده پالس های گرما و سرما را ارائه می دهد و سازندگان آن ادعا می کنند که می تواند در سیگنالی که سیستم عصبی به قسمتی از مغز می فرستد که مسئول تنظیم دمای بدن است، تداخل ایجاد کند.

 

این امر باعث اختلال در سیستم عصبی شده و به Aircon Watch اجازه ایجاد تغییرات جزئی در دمای بدن را طبق دلخواه کاربر می دهد.

 

این ساعت دارای یک صفحه نمایش OLED و یک باتری 400 میلی آمپر کار بوده و با استفاده از این باتری می تواند چهار ساعت حالت خنک کنندگی و هشت ساعت حرارت ارائه دهد.

 

,گوشی سامسونگ,گوشی سامسونگ گالکسی,گوشی سامسونگ گالکسی,[categoriy]

 

این ساعت در حال حاضر برای جمع آوری منبع مالی در وب سایت Kickstarter  قرار گرفته و اگر همه چیز طبق برنامه ریزی پیش برود، این فناوری تا ماه دسامبر عرضه خواهد شد.

 

 

.

منبع : beytoote.com

ساعتی که با خنک کردن مچ دست تمام بدن را خنک می کند+تصاویر گردآوری توسط بخش اخبار علمی تازه های فناوری اخبار آموزشی سایت آکاایران
تبلیغات