اسنپدراگون 821 کوالکام | سریع ترین پردازنده ی ساخته شده است - آکا

آکاایران: اسنپدراگون 821 کوالکام، سریع ترین پردازنده ی ساخته شده است

آکاایران: کوالکام به تازگی از پردازنده ی اسنپدراگون 821 خود رونمایی کرد. این پردازنده ی موبایل، از پردازنده ی قبلی خود، یعنی اسنپدراگون 820، تقریبا 10 ردصد قوی تر می باشد. با تکفارس همراه باشید.

به گزارش آکاایران: هر چند که این پردازنده، جایگزینی برای اسنپدراگون 820، که در بیشتر گوشی های پرچمدار و رده بالا همانند سامسونگ گلکسی اس 7، اس 7 اج، اچ تی سی 10 و سونی اکسپریا ایکس پرفورمنس، استفاده می شود نخواهد بود. به جای آن، کوالکام می گوید که: “اسنپدراگون 821 طراحی شده است تا قدرت رقابت کوالکام را تکمیل و گسترش دهد”. به بیانی دیگر این پردازنده به عنوان پردازنده ای میان نسلی برای گوشی های پرچمدار و رده بالا خواهد بود تا پردازنده ی نسل بعد از راه برسد.

برای رسیدن به سرعت بالاتر، کوالکام سرعت این پردازنده ی 14 نانومتری را از 2.1 گیگاهرتز در اسنپدراگون 820 به 2.4 گیگاهرتز رسانده است. در بخش های دیگر، این پردازنده بیشتر آن ها را از تکنولوژی های اسنپدراگون 820 به عاریت گرفته است. این تکنولوژی ها شامل مودم 600 مگابیت بر ثانیه ای LTE، نسل چهارم ارتباطات بی سیم X12، تکنولوژی صدای Ultra HD برای کیفیت بهتر تماس ها و Upload+ برای سرعت بالاتر دانلود می شوند. در همان زمان، این پردازنده سرعت بسیار عالی ای را ارائه می کند و طول عمر باتری زیادی دارد و عملکرد بالاتری از خود نشان می دهد.

اسنکه کدام یک از گوشی ها از این پردازنده ی اسنپدراگون 821 استفاده خواهند کرد، گفته نشده است، اما از کاندیدا های احتمالی که از این پردازنده استفاده خواهند کرد، می توان به گوشی نکسوس اچ تی سی و زن فون 3 ایسوس اشاره کرد. همچنین گفته شده است که از این پردازنده برای نمایشگر های واقعیت مجازی موبایل و دیگر دستگاه های نوین استفاده خواهد شد و انتخاب اول گوشی های موبایل و تبلت ها خواهد بود.

این سخنان می توانند تائید نمایند که ما در آینده خواهیم توانست شاهد هدست های واقعیت مجازی موبایل به صورت جداگانه باشیم( که برای کار کردن نیاز به گوشی هوشمند نخواهند داشت، مانند هدست واقعیت مجازی گیر سامسونگ). چیزی در حدود آنچه که گوگل در کنفرانس I/O خود در ماه می تائید کرد. ما برای فهمیدن حقایق زمان زیادی لازم نیست که منتظر بمانیم و شما می تواند انتظار دستگاه های ارتباطی را داشته باشید که با پردازنده ی اسنپدراگون 821، در نیمه ی دوم سال 2016 عرضه می شوند. پس با ما همراه باشید تا در صورت معرفی هر نوع وسیله ای، شما را در جریان آن قرار دهیم.

منبع: Engadget

0
.

منبع : ech.gamefa.com

تبلیغات