ساخت کامل ترین نمونه از مغز انسان در آزمایشگاه -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد ساخت کامل ترین نمونه از مغز انسان در آزمایشگاه ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت علمی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: بیگ بنگ: گروهی از دانشمندان اعلام کرده اند برای اولین بار موفق به ایجاد یک مغز کامل انسان در آزمایشگاه شده اند، مغزی که می توان از آن برای تست داروها و مطالعه روی بیماری های مختلف استفاده کرد.

به گزارش آکاایران:

ساخت کامل ترین نمونه از مغز انسان در آزمایشگاه
,[categoriy]

آکاایران: ساخت کامل ترین نمونه از مغز انسان در آزمایشگاه

براساس گزارش گاردین به نقل از همشهری، دانشمندان دانشگاه اوهایو می گویند برای اولین بار توانسته اند مغزی تقریبا کامل از انسان را در آزمایشگاه کشت دهند و امیدوارند این مغز بتواند درک بشر از بیماری های عصبی و مغزی را بهبود بخشد. اگرچه این مغز مینیاتوری هشیار نبوده و شبیه به مغز جنینی پنج هفته ای است، می تواند برای دانشمندانی که قصد مطالعه روی نحوه پیشرفت بیماری های اعصاب را دارند، بسیار کارامد باشد. همچنین می توان از این روش برای آزمایش داروهای آلزایمر و پارکینسون استفاده کرد زیرا بخش هایی از مغز که تحت نفوذ شدید این بیماری ها قرار دارند بخش هایی هستند که در مراحل اولیه جنینی ایجاد می شوند.

مغز کشت داده شده که ابعادی برابر یک مداد پاککن را دارد، با استفاده از سلول های پوستی یک انسان بالغ کشت داده شده و به گفته دانشمندان یکی از کامل ترین مدل های مغزی است که تاکنون ایجاد شده است. پیش از این تلاش ها برای کشت مغز کامل به ایجاد ارگانوید های مغزی یا اندامک های شبه مغزی منجر شده بودند که در بهترین حالت در بدن جنین های ۹ هفته ای ایجاد می شوند، و تنها حاوی بخش هایی خاص از مغز بودند، اما مدل نوین تمامی بخش های مغز را داراست. به بیانی دیگر محققان ادعا می کنند مدل نوین ۹۹ درصد از تمامی تنوع سلولی و ژن های مغز را بازتولید کرده است و حتی حاوی سلول های نخاعی، سلول های سیگنال دهنده و شبکیه است.

,[categoriy]
با این همه به دلیل هشیار نبودن این مغز، هیچ اعتراض اخلاقی به آن وارد نیست. محققان می گویند این مدل را با تبدیل سلول های پوستی انسان بالغ به سلول های بنیادین جنینی ایجاد کرده اند، سلول هایی که می توان آنها را برای تبدیل شدن به هر اندامی برنامه ریزی کرد. سلول ها سپس در محیطی ویژه که منجر به تبدیل شدن سلول ها به انواع سلول های مغزی و سیستم مرکزی عصبی انسان شده، کشت داده شده اند.

این مدل مغزی در طول ۱۲ هفته رشد کرده است و مرحله بعدی آن ایجاد شبکه خونرسانی در این مغز است که محققان هنوز قادر به ایجاد آن نیستند. با وجود تردید هایی که به دلیل پنهان باقی ماندن تکنیک دقیق مورد استفاده محققان در ایجاد مغز، درباره درست بودن ادعای این دانشمندان وجود دارند، گروه سازنده این مدل اطمینان می دهند این مغز می تواند پزشکی شخصی سازی شده را متحول سازد. به گفته آنها با دراختیار داشتن نمونه سلول های پوستی هر فردی می توان از آن مغزی کامل ایجاد کرده و با کمک آن به درمان بیماری های هر فرد متناسب با ساختار مغزی وی پرداخت.

همچنین می توان تاثیر مواد مختلف بر ژن های مختلف را در حین مراحل رشد مغز مورد بررسی قرار داد و با دیدن عوارض منفی یک ماده، افراد را از قرار گرفتن در معرض آن مواد منع کرد. اگرچه درحال حاضر محققان تنها قصد دارند از این مدل برای مطالعات نظامی و بررسی استرس پس از ضربه در مجروحان جنگی که از ناحیه سر آسیب دیده اند استفاده کنند.

سایت علمی بیگ بنگ /

,[categoriy]
,[categoriy]
.

منبع : bigbangpage.com

ساخت کامل ترین نمونه از مغز انسان در آزمایشگاه گردآوری توسط بخش اخبار علمی تازه های فناوری اخبار آموزشی سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات