کشف نشانه هایی از بلوک های سازنده حیات در قمر تیتان -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد کشف نشانه هایی از بلوک های سازنده حیات در قمر تیتان ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت علمی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: مجموعه: اخبار علمی و آموزشی
تاریخ انتشار : جمعه, 06 مرداد 1396 11:39

کشف نشانه هایی از بلوک های سازنده حیات در قمر تیتان
,اخبار,اخبار علمی,اخبار آموزشی,[categoriy]

آکاایران: کشف نشانه هایی از بلوک های سازنده حیات در قمر تیتان

دانشمندان ناسا و آژانس فضایی اروپا مولکول هایی را در جو قمر تیتان زحل یافته اند که تصور می شود بلوک های سازنده ترکیبات آلی پیچیده ای باشند که حیات را امکان پذیر می کنند. 

به گزارش ایسنا به نقل از دیلی میل، این کشف عجیب با استفاده از داده های ماموریت کاسینی صورت گرفته و بدین معناست که قمر تیتان به هدفی کلیدی برای جستجوی شکل های حیات بیگانه تبدیل خواهد شد.

 

به گزارش آکاایران: این دستاورد همچنین به محققان در توضیح دادن واکنش هایی کمک خواهد کرد که برای نخستین بار ظهور حیات بر روی کره زمین را ممکن کردند.

 

دانشمندان بر این باورند وجود مولکول های کشف شده در جو تیتان، نشان دهنده فرآیندی است که قبلا تصور می شد فقط در فضای بین ستاره ای وجود دارد.

 

جو تیتان ترکیبات شیمیایی پیچیده ای دارد و به دلیل وجود نیتروژن و متان ضخیم است؛ این ترکیبات موجود در جو فوقانی قمر تیتان در معرض نور خورشید انرژی و ذرات مگنتوسفر زحل قرار دارند و این امر موجب بروز واکنش های شیمیایی بین نیتروژن، هیدروژن و کربن می شود.

 

این که این مولکول های ساده در ارتفاعات بالا چگونه به مولکول های پیچیده تبدیل می شوند برای دانشمندان معماست، با این حال، آن ها با استفاده از داده های "طیف سنج پلاسمای کاسینی" (CAPS)، نوع جدیدی از مولکول های دارای بار منفی را کشف کرده اند که قبلا تصور می شد نمی توانند در جو تیتان وجود دارا باشند.

 

 این مولکول ها که "آنیون" نام دارند، به شدت واکنش گرا هستند و به سرعت با مواد دیگر موجود در محیط ترکیب می شوند. تیم تحقیقاتی با استفاده از داده های "کاسینی" از جو فوقانی تیتان(در ارتفاع 950 تا 1300 کیلومتری) سطح این قمر، "آنیون های زنجیره ای کربن" را یافت و تصور می شود این مولکول ها، بلوک های سازنده مولکول های پیچیده تر باشند.

 

 

.

منبع : beytoote.com

کشف نشانه هایی از بلوک های سازنده حیات در قمر تیتان گردآوری توسط بخش اخبار علمی تازه های فناوری اخبار آموزشی سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات