آیا با یک بار سیگار کشیدن به سرطان مبتلا می شویم؟ -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد آیا با یک بار سیگار کشیدن به سرطان مبتلا می شویم؟ ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت علمی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: بیگ بنگ: نوجوانی سیگار را از دوستش می گیرد و یک بار به آن پُک می زند؛ پس از پنج ماه، او در بخش درمان بیماران سرطانی یک بیمارستان بستری می شود!

به گزارش آکاایران:

آیا با یک بار سیگار کشیدن به سرطان مبتلا می شویم؟
,[categoriy]

آکاایران: آیا با یک بار سیگار کشیدن به سرطان مبتلا می شویم؟

به گزارش بیگ بنگ، به نقل از جام جم، این اتفاق یکی از بدترین حوادثی است که می تواند بعد از فارغ التحصیلی از مدرسه برای کسی رخ دهد، اما این سناریوی خیالی، مثالی اغراق شده از نتایج گزارش عمومی جراحان آمریکا در سال ۲۰۱۰ در مورد استعمال سیگار است. در آن زمان، تیتر اخبار خیلی احساسی بود و بسیاری این هشدار ترسناک را به مخاطبان خود دادند: «یک سیگار می تواند شما را بکشد.»

این موضوع یک حقیقت به اثبات رسیده است که سیگار بسیار زیان آور است و می تواند خطر ابتلا به همه بیماری ها از ناراحتی های قلبی گرفته تا سرطان ریه را افزایش دهد. با وجود این، اغراق آمیز است که بگوییم استعمال فقط یک سیگار، می تواند شما را به کشتن دهد. اگر دقیق تر نگاه کنیم، اطلاعات کاربردی بیشتری در این گزارش وجود دارد.

برای مثال، این گزارش بیان می کند یک بار لب زدن به سیگار ۷۰۰۰ ماده شیمیایی وارد بدن می کند. پژوهش ها نشان می دهد این مواد، تأثیر مخربی روی دی ان ای انسان دارد. از نظر تئوری، این نوع آسیب به سلول ها، حتی اگر یک بار رخ دهد، راه را برای ابتلا به سرطان و دیگر بیماری ها هموار می کند. با این حال، هنوز داده هایی که به طور قطع یک بار مصرف سیگار و ابتلا به سرطان را به هم ارتباط دهد، موجود نیست. با در نظر گرفتن این واقعیت که سیگار بسیار اعتیادآور است، این امکان وجود دارد که یک بار مصرف سیگار، به عادتی منجر شود که در نهایت باعث بروز آسیب های جدی در بدن شود.

,[categoriy]
یک روش دیگر برای بررسی خطرات ناشی از یک بار مصرف سیگار این است که اگر فردی دارای مشکلات جدی سلامت مانند آسم یا بیماری مزمن انسداد ریه یا بیماری های قلبی باشد، از نظر تئوری، حتی مصرف یک نخ سیگار می تواند به بروز شرایط اضطراری سلامت در او منجر شود. با این حال این گونه تصور می شود که سرطان، ناشی از تجمع آسیب های جسمانی است و به طور ناگهانی از یک رویداد به وجود نمی آید.

با وجود تمام هشدارها و اقدامات احتیاطی، گاهی اوقات اغراق کردن، نقش مهمی در پیام های هشدار دهنده درباره استعمال سیگار ایفا می کند. سرطان یک بیماری پیچیده است که عوامل گوناگونی در مبتلا شدن به آن نقش دارد، از آن جمله می توان به رفتار شخصی و استعداد ژنتیکی افراد اشاره کرد. این موضوع، به معنای نبود پژوهش های معتبر و گسترده درباره ارتباط مصرف سیگار و احتمال ابتلا به سرطان نیست؛ بلکه بیان می کند نیازی به تدارک مراسم عزاداری به خاطر یک بار مصرف سیگار در چند سال پیش نیست.

واقعیت این است که بدن انسان توانایی شگفت انگیزی در بازسازی خود دارد. حتی کسانی که به مدت طولانی سیگار مصرف می کنند، با ترک کردن آن می توانند دوباره سلامت خود را به دست آورند. بنابر طبق آمار وزارت بهداشت آمریکا، فقط ۱۲ ساعت پس از استعمال سیگار، میزان منواکسید کربن موجود در خون به حد طبیعی خود برمی گردد. ده سال پس از ترک سیگار، احتمال مرگ به علت سرطان ریه، نسبت به افرادی که هنوز سیگار مصرف می کنند به نصف می رسد. بنابراین، اگر شما در گذشته نسبت به این گزارش بی توجه بودید، هنوز می توانید با مد نظر قرار دادن آن، از مزایای ترک سیگار بهره مند شوید.

سایت علمی بیگ بنگ /

,[categoriy]
,[categoriy]
.

منبع : bigbangpage.com

آیا با یک بار سیگار کشیدن به سرطان مبتلا می شویم؟ گردآوری توسط بخش اخبار علمی تازه های فناوری اخبار آموزشی سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات