دانشمندان راهی برای غلبه بر پیری کشف کردند -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد دانشمندان راهی برای غلبه بر پیری کشف کردند ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت علمی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: بیگ بنگ: مطالعه ی نوین دانشکده ی پزشکی پرلمن و دانشگاه پنسیلوانیا نشان داد که سلول های بنیادی در بزرگسالان که مستقیمأ از چربی انسان جمع آوری شده اند پتانسیل آن را دارند که در درمان های ضدپیری بکار روند.

دانشمندان راهی برای غلبه بر پیری کشف کردند
,[categoriy]

آکاایران: دانشمندان راهی برای غلبه بر پیری کشف کردند

به گزارش آکاایران: این پوستر که یک درمان ضدپیری را تبلیغ می کند در روز ۱۵ فوریه ی سال ۲۰۱۷ بر روی دیوار کلینیک مجللِ ایست ورلد در استانبول ترکیه نصب شد.

به گزارش بیگ بنگ، این مطالعه نشان می دهد که سلول های بنیادیِ حاصل از چربی نسبت به سلول های دیگر مقاوم ترند و از آنچه که تصور می کنیم بیشتر پروتئین تولید می کنند. به همین خاطر، سلول های بنیادیِ برگرفته از بافت چربی(ASCs) – یا سلول های بنیادی چربی– این توانایی را دارند که با حفظ پایداری شان تکثیر شوند. آوونا پرسک، رئیس بخش تحقیقات علمی بنیادی در مرکز ظاهر انسان و نویسنده ارشد مطالعه گفت: «تحقیق نوین نشان می دهد که این سلول ها بسیار قوی هستند، حتی زمانیکه از بیماران مسن تر جمع آوری می شوند. این مطالعه همچنین نشان می دهد که این سلول ها را می توان در آینده با امنیت بالایی بکار برد زیرا به حداقل دستکاری و محافظت نیاز دارند.»

محققان برای این مطالعه در ابتدا یک مدل نوین طراحی کردند تا پیر شدگی سلول های بنیادی را به ترتیب زمانی تجزیه و تحلیل کنند. برخلاف سلول هایی که به طور مصنوعی چندین بار تکثیر شدند یا در آزمایشگاه دستکاری شدند، پیری براساس ترتیب زمانی در واقع چرخه ی زندگی طبیعی سلول را نشان می دهد. محققان برای مشاهدۀ پیریِ سلول ها بر اساس ترتیب زمانی یک سیستم را طراحی کردند تا سلول های بنیادی را فاقد دستکاری جمع آوری و ذخیره کنند. محققان دریافتند سلول های بنیادی که مستقیمأ از چربی های انسانی جمع آوری می شوند مقاوم تر از بافت های دیگر هستند، حتی سلول هایی که در حال حاضر در درمان های ضدپیری گوناگون بکار می روند.

همچنین، محققان کشف کردند که سلول های بنیادی برگرفته از چربی با یک سرعت ثابت همراه با سن تکثیر می شوند. به همین دلیل، ASCها می توانند پایداری خود را در تمام سنین حفظ کنند؛ این کار راه را برای درمان های آتی ضدپیری و بیماری های مربوط به سالخوردگی باز می کند. در حال حاضر، ASCها به جهت استفاده ی مستقیم هنوز به تأیید سازمان غذا و دارو نرسیده اند. محققان تأکید کردند که تحقیقات بیشتری برای درک کامل پتانسیلِ ASCها در درمان های ضدپیری لازم است. جزئیات بیشتر این پژوهش در مجلۀ سلول های بنیادی منتشر شده است.

ترجمه: سحر  الله وردی/ سایت علمی بیگ بنگ

,[categoriy]
,[categoriy]
.

منبع : bigbangpage.com

دانشمندان راهی برای غلبه بر پیری کشف کردند گردآوری توسط بخش اخبار علمی تازه های فناوری اخبار آموزشی سایت آکاایران
تبلیغات