کشت اولین جنین مصنوعی جهان -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد کشت اولین جنین مصنوعی جهان ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت علمی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: بیگ بنگ: دانشمندان دانشگاه کمبریج در آزمایشی شگفت انگیز برای اولین بار در جهان موفق شدند با استفاده از دو سلول بنیادین جنین را در محیط آزمایشگاهی و در خارج از رحم کشت دهند.

به گزارش آکاایران:

کشت اولین جنین مصنوعی جهان
,[categoriy]

آکاایران: کشت اولین جنین مصنوعی جهان

براساس گزارش بیگ بنگ به نقل از همشهری، سلول های بنیادین در خارج از بدن و درون حبابی ژلاتیکی کشت داده شدند و توانستند به چندین اندام اولیه تغییر شکل دهند، درست مانند جنین های عادی. محققان امیدوارند این تکنیک بتواند برخی از معماهای بزرگ درباره آغاز حیات را حل کند. تلاش های پیشین برای کشت جنین مصنوعی همواره با شکست مواجه شده بودند زیرا در این آزمایش ها از سلول های بنیادین جنینی استفاده شده بود، سلول هایی که پس از باروری تخمک توده هایی شناور از سلول ها را تشکیل می دهند. مشکل اینجا بود که حیات به تنهایی از طریق سلول های بنیادی جنینی شکل نمی گرفت و دو نوع دیگر سلول های بنیادی، TS و سلول های بنیادی اولیه اندودرم  نیز برای ایجاد حیات الزامی هستند.

از این رو محققان دانشگاه کمبریج تلاش کردند از ترکیبی از این سلول های بنیادین و ساخت چارچوبی سه بعدی و ژلاتینی برای رشد این سلول ها روند طبیعی ایجاد و رشد جنین را در محیط آزمایشگاهی شبیه سازی کنند. پس از گذشته ۴٫۵ روز، دانشمندان چندین جنین زنده موش در اختیار داشتند که کاملا شبیه به جنین های عادی بودند، درحدی که تقسیم سلولی برای ایجاد اندام ها در این جنین ها آغاز شده بود.

,[categoriy]
در روز هفتم، جنین به دو اصلی، جنین و جفت تقسیم شد، و این تقسیم بندی در تصاویر میکروسکوپی به رنگ های قرمز، جنین اصلی و آبی، جفت، دیده می شوند. زمانی که جنین ها به مرحله ای از رشد رسیدند که برای ادامه رشد به سلول های بنیادین اندودرمی نیاز داشتند، رشد آنها متوقف شد. جدا از اینکه ایجاد جنینی زنده از مراحل اولیه تا زمان شکل گیری اندام ها پروژه ای شگفت انگیز است، اما هدف اصلی این مطالعه خلق کردن موجودی زنده نبود، بلکه هدف درک بهتر روندی بوده است که در مراحل اولیه حیات در موجودات زنده رخ می دهد تا از وقوع رویداد هایی مانند سقط جنین جلوگیری شود.

مرحله بعدی این پروژه بررسی امکان استفاده از سلول بنیادین انسانی برای ایجاد جنین در خارج از رحم خواهد بود، هدفی که محققان اطمینان دارند در انجام آن موفق خواهند شد. جزئیات بیشتر این پژوهش در نشریۀ Science منتشر شده است.

سایت علمی بیگ بنگ /

,[categoriy]
,[categoriy]
.

منبع : bigbangpage.com

کشت اولین جنین مصنوعی جهان گردآوری توسط بخش اخبار علمی تازه های فناوری اخبار آموزشی سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات