قدیمی ترین فسیل جهان کشف شد -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد قدیمی ترین فسیل جهان کشف شد ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت علمی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: بیگ بنگ: محققان بقایای یک میکروارگانیسم آهن خوار را به عنوان قدیمی ترین فسیل جهان، درون قطعه ای از سنگ کوارتز در کبک کانادا کشف کردند که بین ۳٫۷ تا ۴٫۳ میلیارد سال قبل روی زمین زندگی می کرد. لازم به ذکر است عمر زمین ۴٫۵ میلیارد سال برآورد شده است.

به گزارش آکاایران:

قدیمی ترین فسیل جهان کشف شد
,[categoriy]

آکاایران: قدیمی ترین فسیل جهان کشف شد

به گزارش بیگ بنگ به نقل از ایرنا، این کشف محققان، موید نظریه ای است که بر اساس آن حیات روی زمین، مدت کوتاهی پس از تشکیل این سیاره و در اطراف دریچه های آتشفشانی واقع در کف اقیانوس ها آغاز شد. این شروع سریع حیات در زمین با سایر مستندات اخیرا کشف شده و دارای قدمت حدود ۳۷۰۰ میلیون ساله، سازگار است.

محققان با آنالیز این فسیل درصدد برآمدند علت و نحوه شکل گیری آن را بیابند. در جریان این بررسی ها، احتمال به وجود آمدن این سنگ در اثر فشار، گرما و فرآیندهای ژئوشیمیایی رد شد. ساختار این جانداران باستانی که شبیه لوله های کوچک هستند، از نوعی اکسید آهن موسوم به هماتیت تشکیل شده است و الگویی شبیه به برخی از گونه های باکتری امروزی دارند که ساکن دریچه های گرمایی هستند.

این اکتشاف، نشان می دهد حیات، زمانی شکل گرفته است که روی سطح زمین و مریخ، آب مایع وجود داشته است و این پرسش مهم را در ذهن ایجاد می کند که آیا در سایر سیارات نیز حیات وجود دارد؟ این کشف محققان، قطعه دیگری از تاریخ سیاره ما و حیات موجود در آن است و امکان ردگیری آثار حیات را در سایر نقاط کهکشان برای ما فراهم می کند. گزارش کامل این تحقیقات در نشریه Nature منتشر شده است.

سایت علمی بیگ بنگ /

,[categoriy]
,[categoriy]
.

منبع : bigbangpage.com


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله قدیمی ترین فسیل جهان کشف شد شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

قدیمی ترین فسیل

قدیمی ترین فسیل جهان کشف شد گردآوری توسط بخش اخبار علمی تازه های فناوری اخبار آموزشی سایت آکاایران

اخبار اکاایران

اخرین مطالب آکاایران

تبلیغات