تولید مواد غذایی با استفاده از برق -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد تولید مواد غذایی با استفاده از برق ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت علمی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: مجموعه: اخبار علمی و آموزشی
تاریخ انتشار : یکشنبه, 08 مرداد 1396 17:56

تولید مواد غذایی با استفاده از برق
,اخبار,اخبار علمی,اخبار آموزشی,[categoriy]

آکاایران: تولید مواد غذایی با استفاده از برق

محققان فنلاندی با استفاده از الکتریسیته موفق به تولید مواد غذایی شده اند که می تواند کلیدی برای مبارزه با گرسنگی در جهان باشد.

به گزارس ایسنا و به نقل از اینهبیتت، تیم محقان فنلاندی موفق شده اند نوعی پروتئین تک سلولی را با استفاده از کربن دی اکسید و الکتریسیته تولید کنند که از آن می توان غذای حیوانات و همچنین مواد غذایی برای انسان تولید کرد.

 

به گزارش آکاایران: محصول نهایی این فرآیند ترکیبی خواهد بود که 50 درصد آن از پروتئین، 25 درصد از کربوهیدرات و مابقی شامل چربی و نوکلئیک اسید است.

 

محققان این پروژه در توضیحات خود اعلام کردند که این روش می تواند در مناطقی که با قحطی و کمبود مواد غذایی مواجه هستند مثمرثمر باشد، خصوصا که در هر منطقه با توجه به نیازهای موجود می توان نوع پروتئین آن را تغییر داد.

 

قدم بعدی برای محققان افزایش کارایی محصول و تولید آن در مقیاس صنعتی است.

 

در حال حاضر تولید هر گرم از این ماده دو هفته به طول می انجامد و طی تخمین های محققان به یک دوره 10 ساله برای صنعتی سازی کامل آن نیاز است.

 

پروفسور "جرو آهولا"( Jero Ahola) محقق ارشد این پروژه در مرکز تحقیقات پیشرفته VVT فنلاند گفت: در حال حاضر ما در حال کار بر روی بهبود کیفیت و کاهش زمان تولید محصول هستیم و همچنین تلاش می کنیم تا جدیدترین فناوری های مورد نیاز را برای این هدف توسعه دهیم تا بتوانیم هزینه نهایی تولید این محصول را نیز کاهش دهیم.

 

این روش ارزشمند می تواند علاوه بر اینکه با استقاده از انرژی خورشیدی و گازهای موجود در هوا غذا تولید کند، می تواند سبب کاهش گازهای گلخانه ای و حفظ منابع طبیعی زمین شود.

 

 

.

منبع : beytoote.com

تولید مواد غذایی با استفاده از برق گردآوری توسط بخش اخبار علمی تازه های فناوری اخبار آموزشی سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات