مکالمه عجیب ربات های فیسبوک! -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد مکالمه عجیب ربات های فیسبوک! ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت علمی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: مجموعه: اخبار علمی و آموزشی
تاریخ انتشار : سه شنبه, 10 مرداد 1396 17:48

مکالمه عجیب ربات های فیسبوک!
,اخبار,اخبار علمی,اخبار آموزشی,[categoriy]

آکاایران: مکالمه عجیب ربات های فیسبوک!

شرکت فیسبوک دو ربات انسان نمای خود که از فناوری هوش مصنوعی بهره می بردند را به دلیل مکالمات عجیب و غریبی که با یکدیگر داشتند و تنها خودشان متوجه آن می شدند، از کار انداخت.

به گزارش ایسنا و به نقل از رویترز، "هان" ربات انسان نمایی است که توسط شرکت "هانسون رباتیک" طراحی شده و توسعه یافته و چهره آن به دستورات فرستاده شده از طریق تلفن همراه واکنش نشان می دهد در نمایشگاه بین المللی بهاری هنگ کنگ در سال 2015 رونمایی شد.

 

به گزارش آکاایران: این دو ربات سخنگو برای تعامل بهتر با یکدیگر، زبان انگلیسی را تغییر دادند اما به گونه ای که افرادی که مسئولیت مراقبت از آنها را بر عهده داشتند متوجه این زبان نمی شدند.

 

,اخبار,اخبار علمی,اخبار آموزشی,[categoriy]

 

این دیالوگ های عجیب و غریب از آنجایی پدید آمد که فیسبوک این ربات ها را به چالش کشید تا با یکدیگر در زمینه تجارت و تلاش برای مبادله کالاهایی مانند کلاه ها، توپ ها و کتاب ها مذاکره کنند. اما این مذاکرات به سرعت تبدیل به مکالمه ای شد که فقط خود ربات ها آن را متوجه می شدند و درک آن برای انسان ها تقریبا غیرممکن بود.

 

با وجود اینکه مکالمات آنها با همان زبان عجیب و غریب با موفقیت خاتمه یافت، اما سبب پدید آمدن زبان بیگانه ای شد که فیسبوک را به غیرفعال کردن آنها وادار کرد.

 

 

.

منبع : beytoote.com

مکالمه عجیب ربات های فیسبوک! گردآوری توسط بخش اخبار علمی تازه های فناوری اخبار آموزشی سایت آکاایران

اخبار اکاایران

تبلیغات