loading...
آکاایران: مجموعه: اخبار تکنولوژی

چرا نور پشت آمپرهای ب ام و همیشه قرمز است؟ -آکا

آکاایران: چرا نور پشت آمپرهای ب ام و همیشه قرمز است؟

از دهه ی 70 میلادی تاکنون نور نشان دهنده های پشت فرمان و همچنین کل بخش های دیگر قرمز بوده است. ب ام و چندین دهه است که از نور قرمز برای روشنایی پشت آمپر و سایر بخش ها استفاده کرده و جدای از بحث زیبایی شناسی، دلیل خوبی نیز برای آن وجود دارد.

به گزارش پدال،آسان ترین نوری که چشم انسان می تواند جذب کند نور قرمز است. با طول موج 605 نانومتری، نور قرمز-نارنجی آسان ترین نوری است که چشم فاقد خسته شدن می تواند ببیند و این موضوعی مهم است. یک دلیل علمی مهم برای این کار وجود دارد که به گیرنده های مخروطی و میله ای چشم انسان ارتباط دارد. اساساً اگر در شبی تاریک به نشان دهنده هایی که رنگ قرمز دارند نگاه کنید چشمتان کمتر خسته شده و نیازی به تلاش زیاد برای دیدن آن ها موجود نیست بنابراین این کار باعث رانندگی ایمن تر و آسان تر در شب خواهد شد.

 

به گزارش آکاایران: ب ام وهای مدرن تر پشت آمپرهایی با نور سفید دارند. نور سفید آسان ترین نور برای تشخیص دادن بوده و وضوح دید زیادی دارد. ب ام و از نور سفید در نشان دهنده ها برای رانندگی در روز استفاده می کند چراکه کنتراست بالای نور سفید باعث آسان تر شدن دید آن ها در نور طبیعی محیط در روز می شود. در بسیاری از خودروهای ب ام و این نور سفید در شب به نور قرمز تغییر پیدا می کند زیرا نور سفید در شب کنتراست زیادی را ایجاد می کند که می تواند باعث آسیب به چشم شود و نگاه کردن به پشت آمپرها و سپس به جاده را سخت تر نماید؛ بنابراین ب ام و روی تنظیم روشنایی و نوردهی به منظور آسان تر شدن دید در شب کار کرده است.

 

اگر بخواهیم صادق باشیم، امیدواریم که ب ام و همچنان از نور قرمز برای نشان دهنده ها استفاده کند زیرا بسیاری از طرفداران این برند باوارایی، محصولات ب ام و را با این شاخصه ها دوست دارند.

 

.

منبع :

تبلیغات