آکاایران: ویندوز ۸٫۱ را در جیب خود قرار دهید!

2 سال پیش
نظر بدهید
توسط تیم تحریریه آکا ایران
ویندوز ۸٫۱ را در جیب خود قرار دهید!

آکاایران: ویندوز ۸٫۱ را در جیب خود قرار دهید!

ویندوز ۸٫۱ را در جیب خود قرار دهید!
نوشته شده توسط تیم تحریریه آکا ایران

مایکروسافت در تلاش است تا استفاده از ویندوز را روی دستگاه های ضعیف تر و پایین رده نیز ساده تر سازد…

به گزارش آکاایران: مایکروسافت در تلاش است تا استفاده از ویندوز را روی دستگاه های ضعیف تر و پایین رده نیز ساده تر سازد. جدیدترین دستاورد این تلاش، درایوی است که اینتل ساخته و سخت افزار کامپیوتری کامل را در ابعاد یک استریم کننده چندرسانه ای (مثل کروم کست(Chrome Cast گنجانده است.
این دستگاه کهIntel Compute Stick نام دارد، از مشخصات فنی مشابه تبلت های پایین رده بهره می برد. با این حال یک رایانه کامل در ابعادی کوچک است. از مشخصات آن می توان پردازنده Intel AtomBayTrail، بلوتوث ۴، شبکه بی سیم ۸۰۲٫۱۱ b/g/n، یک درگاه USB به عنوان منبع تغذیه برق دستگاه، HDMI  نسخه ۱٫۴a، دو گیگابایت رم و ۳۲ گیگابیت حافظه داخلی را برشمرد. درایو اینتل با نسخه کامل ویندوز ۸٫۱ عرضه می شود که یعنی می توان تمامی نرم افزارهای ویندوز را روی آن نصب کرد. در کنار این، با وصل کردن درایو به یک مانیتور خارجی و اضافه کردن ماوس و کیبورد با استفاده از بلوتوث، می توان آن را به یک رایانه رومیزی بزرگ تبدیل کرد. اینگونه، با قیمت ۱۴۹٫۹۹ دلار، کامپیوتری کامل را در جیب خود خواهید داشت.
اگر ویندوز به مذاقتان خوش نمی آید، اینتل در حال کار بر روی نسخه اوبونتو این درایو نیز هست. این مدل که ۸۹ دلار خواهد بود، تنها ۱ گیگابایت رم و ۸ گیگابایت حافظه داخلی خواهد داشت.
از آنجا که چنین دستگاهی، کاربردهای متنوعی خواهد داشت، می تواند به رقیبی جدی برای استریم کننده های چندرسانه ای و دستگاه های مشابه تبدیل شود. زیرا با قیمت ۱۴۹٫۹۹ دلار، قیمتی برابر استریم کننده های مدل بالا دارد و در عین حال، امکانات فراوانی را نیز ارائه می کند.

سخت افزار کامپیوتری مایکروسافت ویندوز
.

منبع :

تبلیغات