آکاایران: رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: پهنای باند لایه انتقال در سال ۹۲، ۹۰۰ گیگا بایت بوده که امسال به ۱۰ هزار گیگا بایت برثانیه رسیده که حدود ۱۱ برابر رشد داشته ایم.

  » رشد ۱۱ برابری پهنای باند انتقال/ کاهش ۷۰ درصدی تعرفه اینترنت ثابت - آکا

آکاایران: » رشد ۱۱ برابری پهنای باند انتقال/ کاهش ۷۰ درصدی تعرفه اینترنت ثابت

محمدرضا فرنقی زاد رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: ظرفیت (آی پی) داخل کشور ما در سال ۹۲ حدود ۶۲۴ گیگا بایت بر ثانیه بوده که امروز این میزان به ۶۰۰ هزار گیگا بر ثانیه رسیده است.
وی افزود: این میزان رشد برای تأمین نیازهای داخلی کشور ما طبیعی است، چراکه تعداد کاربران اینترنت پرسرعت از سال ۹۲ تا امسال از ۳ و نیم میلیون نفر به حدود ۳۷ میلیون نفر افزایش پیدا کرده است.
رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: پهنای باند لایه انتقال در سال ۹۲، ۹۰۰ گیگا بایت بوده که امسال به ۱۰ هزار گیگا بایت بر ثانیه رسیده که حدود ۱۱ برابر رشد داشته ایم و هیچ محدودیتی برای دادن پهنای باند به شرکت های فعال نداریم.
فرنقی زاد گفت: در زمینه هزینه اینترنت ثابت، ۵۰ درصد در تهران و ۷۰ درصد در شهرستان ها کاهش داشته ایم که البته برای استفاده از دیتای داخلی است و در مراحل دیگر هم این کاهش مشاهده می شود.
وی تصریح کرد: میزان مصرف دیتای کاربران با توجه به رشد روز افزون شبکه های اجتماعی و فعالیت های فضای مجازی افزایش پیدا کرده است.
منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
.

منبع :

تبلیغات