سفر ۴۰ هزار ساله هر «فوتون» از هسته تا سطح خورشید - مجله علمی ایران - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد سفر ۴۰ هزار ساله هر «فوتون» از هسته تا سطح خورشید - مجله علمی ایران ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت علمی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

سفر ۴۰ هزار ساله هر «فوتون» از هسته تا سطح خورشید - مجله علمی ایران
,[categoriy]

آکاایران: سفر ۴۰ هزار ساله هر «فوتون» از هسته تا سطح خورشید

آکاایران: مجله علمی ایران : بر اساس محاسبات صورت گرفته، فاصله میان هسته خورشید تا سطح بیرونی آن، ۶۹۶ هزار کیلومتر است که این سفر، ۴۰ هزار سال طول می کشد.

در علم فیزیک، «فوتون» به یک ذره بنیادی گفته می شود که به عنوان واحد کوانتومی، نور نیروی الکترومغناطیسی را انتقال می دهد و به عنوان مثال، انرژی خورشید از طریق فوتون ها به زمین می رسد. هر فوتون برای آنکه توسط منبع مورد نظر جذب شود، مسافت مشخصی را طی می کند.

به گزارش آکاایران: بر اساس محاسبات صورت گرفته، فاصله میان هسته خورشید تا سطح بیرونی آن ۶۹۶ هزار کیلومتر است و هر فوتون باید از هسته خورشید تا سطح بیرونی آن سفر کند تا بتواند به سطح کره زمین برسد.

محققان می گویند نور خورشید که امروز مشاهده می کنیم حاصل انرژی است که هسته خورشید، آن را میلیون ها سال قبل تولید کرده بود. طبق بررسی های نوین حدود ۴۰ هزار سال طول می کشد تا هر فوتون بتواند خود را از هسته خورشید به سطح بیرونی آن برساند.

با این وجود زمانی که یک فوتون به سطح بیرونی خورشید می رسد تنها ۸ دقیقه در راه است تا بتواند به کره زمین برسد.

.

منبع :

سفر ۴۰ هزار ساله هر «فوتون» از هسته تا سطح خورشید - مجله علمی ایران گردآوری توسط بخش اخبار علمی تازه های فناوری اخبار آموزشی سایت آکاایران

اخبار اکاایران

تبلیغات